Napokkal az olasz párharc első meccse után sem tér napirendre az olasz sportsajtó, főleg a Nápolyban megjelenő lapok nem kímélik az erdélyi bírót, aki meglátásuk szerint több megkérdőjelezhető döntést hozott a Napoli ellen.
Az Il Mattino „a pályán leggyengébbnek” nevezte Kovács Istvánt, akinek azt rótták fel, hogy túl könnyen állította ki a kameruni Andre Zambo Anguissát, illetve adott sárga lapot a dél-koreai Min-Jae-Kimnek, így ők nem játszhatnak a visszavágón. Ami pedig kiverte a biztosítékot a Napoli szimpatizánsoknál az az volt, hogy a Milan portugál támadója, Rafael Leao letörte a szögletzászlót, ezért pedig nem kapott sárga lapot Kovács Istvántól, aki a Milan játékosaival túlságosan elnéző volt.
A Napoli Piu nevű lap pedig megkérdőjelezte a nagykárolyi bíró alkalmasságát ezen a szinten, és nem értik, hogyan vezethet negyeddöntőt a Bajnokok Ligájában, ezért pedig magyarázatot várnak az UEFA játékvezetői bizottságától, amelynek éppen olasz a vezetője. Az olasz újságírók azt állítják, hogy Kovács István tevékenységét nem nézte jó szemmel Roberto Rosetti, aki egyáltalán nem volt elégedett a teljesítményével, és emiatt fontolóra veszi, hogy delegálja vagy nem a Bajnokok Ligája idei szezonjának végére.
A Napoli heves természetükről ismert szurkolói pedig azzal fenyegetőznek, hogy beperelik az UEFA-t, de a játékvezetőt is a bíróságra fogják hívni, akit a csapatuk vereségéért okolnak. A helyi sajtó szerint a szurkolók 150 millió eurós kártérítést követelnek az európai szövetségtől.
Kétszer is előnyben volt a kincses város együttese az újonccal szemben a labdarúgó Szuperliga mérkőzésén. Már úgy tűnt, hogy érvényesül a papírforma, csakhogy a ráadásban megítéltelek egy büntetőt a hazaiaknak.
Hősies küzdelem, drámai hajrá és egy bátor tizenegyes – az FK Csíkszereda döntetlent harcolt ki a Kolozsvári CFR ellen. A lefújás után Ilyés Róbert, Eppel Márton, Pászka Lóránd, Hegedűs János és Hindrich Ottó értékelték a találkozót.
Nagy erejű robbanás történt pénteken Bukarestben egy ötödik kerületi tömbházban – közölte a belügyminisztérium katasztrófavédelmi osztálya (DSU).
Harmincezer eurós bírságot rótt az UEFA etikai bizottsága a Román Labdarúgó-szövetségre a szeptemberi román–magyar teremlabdarúgó Európa-bajnoki selejtezőn kirobbant szurkolói botrány miatt.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) elnöke kijelentette: az adóhivatal ellenőrzéseket tart azoknál, akik drága luxusautókkal furikáznak, de a bevallott jövedelmük alapján nem futhatja ilyen járművekre.
Nem értem, miért kell a Nobel-díjból román–magyar kérdést csinálni. Az elegancia hiányát sem igazán értem, mármint a „vesztes” részéről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!