Kiváló iramban indult a péntek esti összecsapás, amely során az első lehetőséget a Rapid hagyta ki, Krasniqi remek szögböl elhibázta a befejezést. Nem kellett sokat várni a Sepsi OSK lehetőségeire sem, az első negyedóra végén Ștefănescu kétszer is betalálhatott volna, előbb a felső lécet találta el, majd jól helyezett lövését hárította Ungureanu.
Egyre erősödött a hazai nyomás, ennek ellenére a vezetést mégis a fővárosiak szerezték meg, a 18. percben a háromszékieknél korábban kölcsönben játszó Petrila góljával.
Nagyszerű iramban játszott a két csapat, rögtön ezután a Sepsi hatalmas ziccert hagyott ki, Matei közelről rosszul találta el a labdát. Alig egy perccel később viszont Debeljuh nem hibázott, Oroian tökéletes beadását bólintotta a hálóba.
A szünethez közeledve a Sepsi a javára fordította az eredményt, labdaszerzés és remek összjáték után ismét a horvát támadó volt eredményes.
Hamarosan egy szöglet után a Rapid gyorsan egyenlíthetett volna, Iacob fejese azonban kevéssel elkerülte a kaput.
Ehelyett pedig újra a sepsisiszentgyörgyiek találtak be, gyors ellentámadás után Alimi lőtt a hálóba, így a szünetben Sepsi OSK 3–1-re vezetett.
A második játékrész már teljesen a vendégekről szólt, próbálkozott a szépítéssel a fővárosi gárda, amihez egészen közel is jártak a szünetet követően, de Rrahmani büntetőjét Niczuly könnyedén hárította.
Egyre többet hibáztak a piros-fehérek, pontatlanok lettek a passzok,
félórával a vége előtt pedig mégis eredményes volt a Rapid, Burmaz egy egyéni villanás végén kegyetlenül lőtte ki a jobb felsőt.
A Sepsi OSK a hátralévő időben nem igazán tudta veszélyeztetni Ungureanu kapuját, sőt, egyre több volt az egyéni hiba, amit taktikai szabálytalanságokkal igyekeztek javítani. Ez működött, ugyanis az egyenlítés nem jött össze a vendég együttesnek. Ebben nagy szerepe volt Niczuly Rolandnak is, aki a hajrában újabb ziccert védett ki, ezzel megőrizve az egygólos előnyt.
A legvégén ugyan még betalált a Sepsi OSK, a VAR közbenjárásával azonban érvénytelenítették a gólt, így maradt a 3–2-es végeredmény. Ez volt a háromszékiek harmadik győzelme a rájátszásban, amivel bebiztosították az ötödik helyet, és jelenleg egy ponttal maradnak le a negyedik Konstancai Farul mögött, amely eggyel kevesebb találkozót játszott. A szezont az Universitatea Craiova otthonában zárják május 18-án.
2024. 05. 10. 20:30 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | Bukaresti Rapid Rapid | 3-2 |
2024. 05. 11. 20:00 | FCSB FCSB | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 0-1 |
2024. 05. 13. 20:30 | Konstancai Farul Farul | Universitatea Craiova U Craiova | 3-3 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FCSB FCSB | 9 | 5 | 2 | 2 | 12-9 | 49 |
2 | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 9 | 5 | 1 | 3 | 14-13 | 43 |
3 | Universitatea Craiova U Craiova | 9 | 5 | 1 | 3 | 15-12 | 41 |
4 | Konstancai Farul Farul | 9 | 4 | 2 | 3 | 18-15 | 36 |
5 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 9 | 3 | 3 | 3 | 15-14 | 34 |
6 | Bukaresti Rapid Rapid | 9 | 0 | 1 | 8 | 11-22 | 29 |
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!