Óriási blama, kiütéses vereséggel esett ki a CFR a másodosztályú csapat ellen

Horváth Bálint Ottó 2024. április 02., 21:50 utolsó módosítás: 2024. április 02., 22:06

Hatalmas bravúrt vitt véghez a másodosztályban szereplő Vajdahunyadi Corvinul együttese, amely emberelőnyét kihasználva 4–0-ra kiütötte a Kolozsvári CFR-t és bejutott a labdarúgó Román Kupa elődöntőjébe.

Fotó: Facebook/FC Corvinul 1921 Hunedoara

A kupasorozat első negyeddöntős párharcában kedden este bátran kezdett a házigazda Corvinul, majd

a 10. percben emberelőnybe került, miután a CFR görög középpályását, Tahcidiszt könyöklés miatt kiállították.

Az első félidő közepén túl mégis a kolozsváriak előtt adódtak az első nagy helyzetek, azonban Michael nem volt pontos a befejezésnél, Muhar pedig a felső lécre fejelt.

Aztán a szünethez közeledve a házigazdák is közel voltak a gólhoz, Viorel Lică pár méterről fölé bombázott.

A védő viszont néhány perccel később revansot vett, szögletet követően senkitől sem zavartatva lőtt a hálóba, ezzel kevéssel a pihenő előtt megszerezte a vezetést a vajdahunyadiaknak.

Alig kezdődött el a második játékrész, gyors ellentámadás végén újra betalált a lelkesen játszó Corvinul, amely hamar megduplázta az előnyét.

A CFR hiába próbálkozott, semmi nem jött össze támadásban, ezzel szemben a hazaiak a 67. percben Pîrvulescu szépségdíjas távoli góljával már 3–0-ra vezettek.

A vendégek a végéig is tehetetlenek voltak, a hosszabbításban pedig a Corvinul belőtte a negyedik találatát is, ezzel kiütötte Adrian Mutu csapatát, amely megsemmisítő vereséget szenvedett.

A vajdahunyadi gárda történelmi sikert ért el, bejutott a Román Kupa elődöntőjébe, ahol az FCU Craiova 1948 és az FC Voluntari közötti párharc győztesével találkozik.