A kupasorozat első negyeddöntős párharcában kedden este bátran kezdett a házigazda Corvinul, majd
a 10. percben emberelőnybe került, miután a CFR görög középpályását, Tahcidiszt könyöklés miatt kiállították.
Az első félidő közepén túl mégis a kolozsváriak előtt adódtak az első nagy helyzetek, azonban Michael nem volt pontos a befejezésnél, Muhar pedig a felső lécre fejelt.
Aztán a szünethez közeledve a házigazdák is közel voltak a gólhoz, Viorel Lică pár méterről fölé bombázott.
A védő viszont néhány perccel később revansot vett, szögletet követően senkitől sem zavartatva lőtt a hálóba, ezzel kevéssel a pihenő előtt megszerezte a vezetést a vajdahunyadiaknak.
Alig kezdődött el a második játékrész, gyors ellentámadás végén újra betalált a lelkesen játszó Corvinul, amely hamar megduplázta az előnyét.
A CFR hiába próbálkozott, semmi nem jött össze támadásban, ezzel szemben a hazaiak a 67. percben Pîrvulescu szépségdíjas távoli góljával már 3–0-ra vezettek.
A vendégek a végéig is tehetetlenek voltak, a hosszabbításban pedig a Corvinul belőtte a negyedik találatát is, ezzel kiütötte Adrian Mutu csapatát, amely megsemmisítő vereséget szenvedett.
A vajdahunyadi gárda történelmi sikert ért el, bejutott a Román Kupa elődöntőjébe, ahol az FCU Craiova 1948 és az FC Voluntari közötti párharc győztesével találkozik.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!