A találkozón búcsúztatják el a Székelyföld válogatottjában pályára lépett korábbi, azóta már visszavonult játékosokat. A mérkőzés szombaton 19 órától kezdődik a Sepsi OSK Arénában, ahol ingyenes a belépés a nézők számára. Érdemes korábban érkezni, mivel a meccset rövid ünnepség előzi meg, tartanak egy néhány perces köszöntést és természetesen a himnuszokat is eléneklik.
A Székely Sport utána járt annak és megtudta, hogy az egykori népszerű és kiváló futballisták közül kik alkotják a két csapat játékoskeretét.
A székely válogatottban többek között pályára lép a korábbi teremlabdarúgó-válogatott kapus, Klein László, az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert, vagy a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK elnöke, Diószegi László. A csapatból többen hiányoznak, mint Hadnagy Attila és Csizmadia Csaba, akik nem tudtak eleget tenni a meghívásnak.
A Ferencváros labdarúgói közül jelen lesz Mucha József, aki az 1975-ös KEK-döntőben a Dinamo Kijev ellen játékosként szerepelt, 1995-ben a Bajnokok Ligája csoportkörében segédedző volt, utóbbi évben pedig Telek András játszott is a csapatban, míg Fischer Pál magyar gólkirály volt és az Ajax Amszterdamban is játszott.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Autóval hajtott egy helsinki luxusüzlet kirakatába egy román bűnbanda, majd 580 000 eurós zsákmánnyal menekült. Az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztással indul a jövő hét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!