Nyert Székelyudvarhelyen, ezzel csoportja élére állt az FK Csíkszereda U17-es lánycsapata

Dobos László 2024. október 12., 20:12

Hargita megyei rangadót rendeztek hétvégén az U17-es női labdarúgó-bajnokságban. Az FK Csíkszereda eredményes második félidei játékának köszönhetően öt góllal győzött Székelyudvarhelyen, a Vasas Femina otthonában.

Címvédőként kezdte az U17-es bajnokságot az FK csíkszereda lánycsapata Fotó: FK Csíkszereda

Kiegyensúlyozott első félidőt követően a második játékrészben sokkal eredményesebb volt az ebben a korosztályban címvédő vendég FK Csíkszereda, amely végül öt góllal nyert a székelyudvarhelyi műfüves pályán.

„Egy kissé nehézkesen kezdődő első félidő után a második félidő már gördülékenyebben ment. Ami hiányzott az első félidőben, az a másodikban mind megvolt. Koncentráció, csapatjáték, küzdés!” – értékelt a csíki klub honlapjának Berkeczi Emőke, az FK Csíkszereda ifjúsági lánycsapatának vezetőedzője.

Női labdarúgás, U17-es korosztály, 1. csoport, 5. forduló:
Székelyudvarhelyi Vasas Femina–FK Csíkszereda 0–5 (0–1).
Gólszerzők: Fülöp Boglárka (40.), Eros Teodóra (57.), Tănase Dorina (73.) és Lőrincz Kitti (79., 82.).
Vezették: Polgár Nándor (Gyergyószentmiklós), Tamási Zoltán és Incze Dávid (Székelyudvarhely)

Vasas Femina: Bódi Erzsébet – György Noémi, Kovács Anna Dóra, Antal-Bíró Barbara, Szaniszló Boglárka, Száva Aranka Gabriella, Dávid Orsolya, Bakos Fanni, Elekes Lilla, Lőrincz Orsolya (Farkas-Krisán Andrea 58.), Bálint Viktória. Vezetőedző: Albert István.

FK Csíkszereda: Rusu Kriszta – Andrea Cristina Sandu, Trinfuj Boglárka (Benedek Kincső 46.), Pintea-Scurtu Denisa Annamária, Kádár Noémi, Fülöp Boglárka (Szőcs Szabina 80.) Lőrincz Kitti, Tănase Dorina, Eros Teodóra (Máthé Bernadett 80.), Páll Vanda (Lénárt Nikolett 46.), Cseke Melánia (Tóth Kincső 58.). Vezetőedző: Berkeczi Emőke.

A forduló másik mérkőzésén: CNNG Fălticeni–Viitorul Onești 0–1. Az FC Botoșani–Vulpițele Galbene Roman találkozó eredményét még nem hitelesítették.

A CNNG Fălticeni–FC Botoșani mérkőzést (1. forduló), a Székelyudvarhelyi Vasas Femina–CNNG Fălticeni és a CNNG Fălticeni–FK Csíkszereda mérkőzéseket elhalasztották.