Rangadót nyert és előzött a Kolozsvári U

Horváth Bálint Ottó 2022. március 08., 21:44 utolsó módosítás: 2022. március 08., 21:54

Erdélyi rangadót rendeztek kedden este a másodosztályú labdarúgó-bajnokság alapszakaszának 18. fordulójában: a Kolozsvári U vendégként nyert az FC Hermannstadt ellen.

Közelítenek céljuk felé a kolozsváriak Fotó: Facebook/FC Universitatea Cluj

A nagyszebeniek ideiglenes otthonában, Medgyesen lejátszott mérkőzés előtt két pont választotta el egymástól a feljutásra pályázó két csapatot, a Hermannstadt a második, a kolozsvári együttes a harmadik helyet foglalta el.

Az első lehetőség még a házigazdák előtt adódott, szögletnél nagyot mentett a vendégek kapusa, aztán a 8. percben az Universitatea előnyhöz jutott, szintén szöglet után Dragoș Tescan fejjel talált be. A vendégek gólszerzője az első félidő közepén növelhette volna csapata előnyét, de ezúttal nem találta el a kaput.

A szünetben nagy havazás kezdődött, emiatt a játékvezető néhány percig elhalasztotta a második játékrész elkezdését. Az egyenlítésért küzdő Hermannstadt csak egy tizenegyesgyanús helyzetnél volt veszélyes a kolozsváriak kapujára, akik kevéssel ezután a 72. percben Ely Fernandes góljával eldöntötték a három pont sorsát.

Győzelmével az Universitatea egy ponttal megelőzte vetélytársát a ranglistán, és az alapszakasz utolsó fordulója előtt feljött a második helyre. Ezt minden bizonnyal meg is tartja az utolsó fordulóban, amelyben a kiesésre ítélt Dunărea Călărași lesz az ellenfele.