Andra Vela, a romániai korosztályos válogatott szövetségi kapitánya az FK Csíkszereda két játékosát, a kapus Balog Boglárkát, illetve a középpályás Szőke Esztert hívta be a keretbe. Szőke Eszter mindhárom Eb-selejtezőt végigjátszotta, és nem rajta múlott, hogy nem lett csoportelső a romániai válogatott. Balog Boglárka ezúttal nem kapott játéklehetőséget.
A romániai U17-es női válogatott eredményei az A1 jelű selejtező csoportban: Románia–Csehország 1–0, Románia–Lengyelország 1–2 és Románia–Észtország 4–3.
A csoport végeredménye: 1. Lengyelország 7 pont, 2. Románia 6 pont, 3. Csehország 4 pont, 4. Észtország 0 pont.
Amíg Balog Boglárka és Szőke Eszter a válogatottban volt, csapattársai az FK Csíkszeredát bejuttatták a női labdarúgó Román Kupa legjobb nyolc együttese közé, hazai pályán 3–0-ra verték a Galaci Universitatea együttesét.
Az FK Csíkszereda női csapata szombaton, március 18-án 13 órától a listavezető, idén veretlen Temesvári Poli otthonában lép pályára a felsőházi rájátszás 2. fordulójában, a mérkőzést élőben közvetíti az frf.tv.
Tovább gyűrűzik a Sepsi OSK-nál dúló nyilatkozatháború. Miután Diószegi László klubelnök keresetlen szavakkal illette kegyeiből kiesett kapusát, maga az érintett hazugságnak nevezte a vádakat.
Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!