Román Kupa: gólfesztivált rendezett Bukarestben a csíki női futballcsapat

Dobos László 2023. április 14., 15:17

Története legjobb eredményért érte el pénteken az FK Csíkszereda női labdarúgócsapata: a fővárosban 8–1-re nyert a házigazda Bukaresti Rapid ellen, és ezzel bejutott a Román Kupa legjobb négy csapata közé.

Bukaresti csoportkép az FK Csíkszereda női csapatáról Fotó: Forrás: FK Csíkszereda

A Rapid–Constructorul sportbázis műgyepes pályán fogadta pénteken kora délután a harmadik ligás Bukaresti Rapid az FK Csíkszeredát a női labdarúgó Román Kupa negyeddöntőjében.

Kétség nem fért a vendég székelyföldi együttes sikeréhez, a csíki lányok Balázs Eszter két góljával a 7. percben már 2–0-ra vezettek. Akadtak helyzetek mindkét kapunál, a veszélyesebbeket azonban a vendégek alakították ki, a második félidőben pedig egymás után érkeztek az FK-gólok. A 80. percben az erdélyi lányok 7–0-ra vezettek, amikor egy könnyen megítélt büntetőből a Rapid szépített.

A végén azonban a Szőke Eszter gondoskodott arról, hogy hét gól különbség legyen újra az eredményjelzőn. A játék képe alapján az FK Csíkszereda neve mellett két számjegyű is lehetett volna a gólok száma.

Mind a nyolc csíki gól akcióból született, Balázs Eszter ötször volt eredményes,

mind az ötöt szép egyéni alakítás után érte el, Bartalis Barbara egy szöglet után bombázta közelről a felső léc alá a labdát, a két fiatal középpályás, a 16 éves Szőke Eszter és a 15 éves Fülöp Bogárka pedig jól helyezett lövésekkel írta fel nevét a gólszerzők listájára.

Balázs Eszter öt gólt szerzett Fotó: Pinti Attila

Női labdarúgó Román Kupa, negyeddöntő:
Bukaresti Rapid–FK Csíkszereda 1–8 (0–2),
gólszerzők Nicoleta Barbos (81., büntetőből), illetve Balázs Eszter (3., 7., 62., 69. és 70.), Fülöp Boglárka (60.), Bartalis Barbara (80.) és Szőke Eszter (85.). Játékvezetők: Theodor Stănică, Cătălin Țuțuianu (mindketten Bukarest), Ioan Alexandru Negru (Buftea).
Bukaresti Rapid: Andreea Pencea – Alexia Motoi, Georgiana Nicolae, Alexia Cîrjan, Carina Duican, Ziv Guttman, Linda Cergan, Mădălina Popa, Nicoleta Barbos, Delia Neacșu, Mihaela Neacșu. Cserejátékosok: Anna Țuțuianu (kapus), Speranța Popescu, Delia Badea, Raisa Dicu, Selena Atimoftioaie, Nicoleta Anton, Denisa Maghiar, Bianca Guță. Stáb: Speranța Popescu (edző). Gheorghe Marinescu (edző), Sami Abdallat (orvos).
FK Csíkszereda: Balog Boglárka – Szentes Szabina, Horváth Luca, Bartalis Barbara, Berkeczi Emőke, Nyéki Anna, Antal Anita, Mezőssy Melánia, Balázs Eszter, Szőke Eszter, Fülöp Boglárka. Cserejátékosok: Tankó Réka (kapus), Péter Kinga, Albu Erika, Györgyicze Réka, Abos Bianka, Kristó Laura, Péter Alexandra, Részegh Beáta. Stáb: Kollár Péter (vezetőedző), Gál Ervin (másodedző), Tőke Szilárd (erőnléti edző), Ferencz Levente (kapusedző), Sánta Noémi (orvosi asszisztens).

Egy másik mérkőzésen: Konstancai Farul–Besztercei Gloria 1–2. A Bukaresti Carmen–Temesvári Poli találkozót pénteken 16.30-tól rendezik, a Resicai Banat Girls–Kolozsvári U találkozót pedig május 3-án 15.30-tól.