A 19 éves Orbán Aranka székelyudvarhelyi születésű, eddig csak az udvarhelyi klubnál játszott, a középpályást többször behívták már a korosztályos romániai válogatottakba.
Mitri Rita 20 esztendős, csatár poszton játszik. A Madéfalván született labdarúgó gyerekkorában már volt az FK Csíkszereda játékosa. Ő is szerepelt a romániai korosztályos válogatottakban.
Mindkét játékos – a közösségi média szerint – az FK Csíkszeredához tart. Megkérdeztük a csíki klub vezetőségét, és Cseke Szilárd sportigazgatótól megtudtuk, hogy a hír igaz, az FK Csíkszereda tárgyalt a két játékossal.
„Orbán Arankával szerződést kötöttünk. Mitri Rita átigazolásáról megegyezett a két klub, kezet fogtunk, a játékossal is szóban megegyeztünk, az átigazolás folyamata zajlik, de a papírmunka még hátra van, tehát még nem tekinthető hivatalosnak Mitri átigazolása” – nyilatkozta Cseke.
A román élvonalban szerepelő FK Csíkszereda női felnőtt együttese július közepén kezdi el a felkészülést a következő szezonra. A 2022–2023-as idényben az újonc FK Csíkszereda a negyedik helyen végzett, a Székelyudvarhelyi Vasas Femina pedig a hatodikon.
Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.
Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Antal Emőke lett a Miss Balaton királynője. A szatmárnémeti lány a koronát elődjétől, a 2024-ben győztes Bábel Virágtól vehette át.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!