Kupanegyeddöntőbe jutott a csíki női futballcsapat

Dobos László 2023. március 11., 17:03

Fennállásának legjobb kupaeredményét érte el az FK Csíkszereda női labdarúgócsapata. Albu László tanítványai szombaton délután hazai pályán 3–0-ra legyőzték galaci ellenfeleiket, és bejutottak a Román Kupa legjobb nyolc csapata közé.

Végig a vendégek kapuja előtt zajlott a játék Fotó: Pinti Attila

Egykapus játékot láthatott a közönség szombaton délután az FK-sportparkban, az FK Csíkszereda az első perctől az utolsóig támadott, a vendégek pedig egész mérkőzés alatt saját térfelükre szorulva védekeztek.

Az első gólt egy remek mélységi passzt követően Antal Anita lőtte a 24. percben, amikor csak a kapussal szemben nem hibázott (1–0). A második találatig a 79. percig kellett várni, amikor a tizenegyedik csíki szögletet követően Mezőssy Melániához jutotta labda, aki mintegy 15 méterről a jobb felső sarokba helyezte a labdát (2–0). Két percre rá Balázs Esztert ugratták a védők között, az FK csatára pedig a kapus mellett a hosszúba lőtte a labdát (3–0).

Női labdarúgó Román Kupa, nyolcaddöntő:
FK Csíkszereda–Galaci Universitatea 3–0 (1–0),
gólszerzők: Antal Anita (24.), Mezőssy Melánia (79.) és Balázs Eszter (81.).

Játékvezetők: Papp Csaba (Ludas), Radu Petrișor Moldovan (Marosszentgyörgy) és Andrei Sâncrăian (Marosvásárhely).
FK Csíkszereda: Salamon Szidónia – Szentes Szabina, Berkeczi Emőke, Bartalis Barbara, Albu Erika, Nyéki Anna, Antal Anita, Mezőssy Melánia, Fülöp Boglárka, Részegh Beáta, Balázs Eszter. Cserejátékosok: Tankó Réka, Györgyicze Réka, Kristó Laura, Abos Bianka, Péter Kinga, Péter Alexandra. Stáb: Albu László (vezetőedző), Gál Ervin (másodedző), Tőke Szilárd (erőnléti edző), Ferencz Levente (kapusedző), dr. Bachner István (orvos).
Galaci U: Georgiana Bobocea – Daniela Dumitru, Adelina Crăciun, Alina Cimpoieș, Lavinia Bot, Ioana Sfetcu, Beatrice Ghibriciu, Alexia Dică, Diana Drosu, Denisa Petrean, Mihaela Ivan. Cserejátékosok: Maria Talpău, Iustina Druță, Denisa Stoica, Lavinia Nica, Georgiana Munteanu. Stáb: Gabriel Călinescu (vezetőedző).