Nem volt egy súlycsoportban az Activ Slobozia és az FK Csíkszereda, azonban a vendégek egymás után hagyták ki a helyzeteiket, ezekből a szünetig mindössze egyet tudtak kihasználni. Térfélcserét követően viszont már potyogtak a találatok, ezeket mind a csíki lányok szerezték, akik meg sem álltak hétig.
Öt mérkőzés után öt győzelem és 43–0-s gólkülönbség a csíki női futballcsapat mérlege. A székelyföldi együttesnek eddig minden bejött a bajnokságban, a folytatásban azonban három nagyon nehéz mérkőzés vár rá: előbb jövő hétvégén a Románvásár csapatát fogadják, majd az éllovas Jászvásár otthonába látogatnak, ezt követően pedig a székelyudvarhelyieket fogadják.
Albu László örül a Ialomița megyében aratott győzelemnek, és annak, hogy továbbra sem kaptak még gólt a bajnokságban, de nem teljesen elégedett a helyzetkihasználással.
„Sokkal nagyobb különbségű lehetett volna a győzelem, kihagytunk még vagy tíz ziccert és lőttünk négy kapufát. Elégedett vagyok a lányok hozzáállásával, talán az is szokatlan volt számunkra, hogy egy dimbes-dombos, elhanyagolt pályán zajlott a mérkőzés. Örülök, hogy több olyan helyzetmegoldást viszontláttam a mérkőzésen, amelyet az edzéseken gyakoroltunk” – nyilatkozta Albu.
A Vasas Femina II. hazai pályán 3–0-ra legyőzte az Atletic Club Onix csapatát, ezzel megszerezte idénybeli második sikerét és feljött a táblázat ötödik helyére. Az élen az FK áll, öttel jobb a gólkülönbsége, mint a második Jászvásárnak.
Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.
Mindhárom mérkőzését elveszítette a romániai teremlabdarúgó-válogatott a horvátországi Futsal Week barátságos tornán, ahol az ötödik helyért lejátszott gólgazdag találkozón 8–5-re kikapott Magyarországtól, így az utolsó pozícióban végzett.
Tizenhét nappal az eltűnése után megtalálták a fiatal nőt, akit utoljára egy székelyudvarhelyi bevásárlóközpont parkolójában láttak. A holttestére Fenyéd község határában bukkantak rá a keresőcsapatok.
Nem hisz Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke annak a közvélemény-kutatásnak, amely szerint az erdélyi magyarok elsöprő többsége a Fideszre szavazna.
Az erdélyi magyarok körében Orbán Viktor a legnépszerűbb magyarországi politikus, több mint 90 százalékuk bízik benne, míg a magyar ellenzéki politikusok bizalmi indexe a román pártok népszerűségi szintjén áll – derült ki a SoDiSo Research kutatásából.
Nem szárnyalt a turizmus 2025-ben. A pulpituson tépte szét Eminescu és Iorga fotóit a romániai zsidó közösség képviselője.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!