Gólokban gazdag meccsen mentett pontot az FK Csíkszereda lánycsapata a bajnok Kolozsvár ellen

Dobos László 2023. november 11., 17:04

Sorozatban negyedszerre játszott döntetlent az FK Csíkszereda a női labdarúgó Szuperligában. A hat forduló óta veretlen csíkiak szombaton délután, hazai pályán a címvédő ellen értek el értékes döntetlent.

Tóbik Melánia (balról) ellenállhatatlan volt, három gól szerzett Fotó: FK Csíkszereda

Jobban kezdte az őszi, borongós időben megrendezett mérkőzést a csíkszeredai stadionban a házigazda FK, az első félórában többet támadott, és a 28. percben meg is szerezte a vezetést. Mitri Rita távoli lövését még szögletre mentette a kolozsvári kapus, de a szögletet követően Tóbik Melánia kapásból a kapuba lőtte a labdát (1–0). A következő percben azonban rögtön egyenlített a bajnok, egy mélységi labdára két csíki védő között Carmen Marcu ért elsőre, aki a kapus mellett a hálóba lőtte (1–1).

Antal Anita távoli lövésekkel próbálkozott Fotó: FK Csíkszereda

A 31. percben Herczeg Andrea előtt adódott nagy gólszerzési lehetőség, de a csíki középpályás fejese a kapufát találta el. Szünet előtt átvette a vezetést a vendégegyüttes, egy szögletet követően ugyanaz a Carmen Marcu a rövid alsóba bombázta a labdát (1–2).

Nagy harcot hozott a mérkőzés, minden labdáért megküzdöttek a lányok Fotó: FK Csíkszereda

Szünet után újra többet támadott a székelyföldi együttes, és az 54. percben sikerült az egyenlítés: Tóbik csapott le egy mélységi passzra a védők között, és a kolozsvári kapus mellett a hálóba lőtt (2–2). A folytatásban a vendégek két óriási gólhelyzetet hagytak kihasználatlanul, Tankó Réka kapus is többször bravúrral mentett, a 75. percben azonban a vendégek egyik idegenlégiósa, a moldovai válogatott Carolina Țabur jobbról, szögből, kapásból bombagólt lőtt a hosszúba (2–3).

Herczeg Andrea (pirosban) kétszer találta el a kapufát Fotó: FK Csíkszereda

A 80. percben a kolozsvári Ioana Bălăceanu lövése eltalálta a kapufát, de a 86. percben a másik kapunál Herczeg Andrea lövése is újra a kapufáról jött vissza. A csíkiak nem adták fel, nagyot küzdöttek a hátramaradt percekben. Három perc volt hátra a rendes játékidőből, amikor egyenlített az FK: egy kapu elé ívelt labdánál nagy kavarodás lett, és ebből Tóbik Melánia jött ki győztesnek, közelről a kapuba juttatta a játékszert (3–3).

Mara Bâteát (11-es mezzel) semlegesíteni tudták a csíkiak Fotó: FK Csíkszereda

A sérülések miatt Bartalis Barbarát és Mezőssy Melániát nélkülözni kényszerülő csíkiak döntetlenje értékes, a játék képe és a kialakított gólhelyzetek alapján a 3–3-as eredmény pedig igazságos.

Női labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 10. forduló:
FK Csíkszereda–Kolozsvári U 3–3 (1–2),
gólszerzők: Tóbik Melánia (28., 54. és 87.), illetve Carmen Marcu (30. és 42.), Carolina Țabur (75.).
Játékvezetők: Lucian Diaconu, Leonard George Macovei és Cosmin Iulian Bazon (mindhárman Jászvásár). Megfigyelő: Ștefan Donciu (Sepsiszentgyörgy).

FK Csíkszereda: Tankó Réka – Nyéki Anna, Balázs Eszter, Haraszti Fanni, Szőke Eszter, Balázs Csilla, Antal Anita, Herczeg Andrea, Magyarics Zoé, Tóbik Melánia, Mitri Rita. Cserejátékosok: Balog Boglárka (kapus), Orbán Aranka, Szentes Szabina, Fülöp Boglárka, Péter Kinga, Péter Alexandra, Albu Erika, Györgyicze Réka, Abos Bianka. Stáb: Kollár Péter (vezetőedző), Gál Ervin (másodedző), Ferencz Levente (kapusedző), Tőke Szilárd (erőnléti edző) és Kósa zsombor (orvosi asszisztens).

Háromszor örültek a gólnak a csíki lányok a bajnok elleni meccsen Fotó: FK Csíkszereda

Kolozsvári U Olimpia. Samantha Blazek – Maria Stamate, Simona Sigheartău, Abiodun Famuditi, Delaney Lindhal, Florentina Iancu, Sonia Bumbar, Mara Bâtea, Ioana Bălăceanu, Carolina Țabur, Carmen Marcu. Cserejátékosok: Adina Giurgiu, Andreea Pânzariu, Daiana Oneț, Adina Borodi, Rebeca Neagu, Briana Brici, Bede Karina. Stáb: Constantin Olariu (vezetőedző), Dan Damian (erőnléti edző), Carina Ciurean (kinetoterapeuta), Maria Ciolacu (gyúró), Alin Cioban (a csapat képviselője).

Az FK Csíkszereda következő fordulóban (november 19.) újra hazai pályán játszik, a bajnoki címre pályázó Konstancai Farul együttesét fogadja.