Bemutatkoztak a másodosztályban a csíki focis lányok

Dobos László 2020. november 15., 15:27 utolsó módosítás: 2020. november 15., 15:30

Döntetlennel kezdte szereplését a női labdarúgó 2. Ligában az FK Csíkszereda. Albu László edző tanítványai vasárnap délben hazai pályán 2–2-es döntetlent játszottak a Marosvásárhelyi Ladies ellen.

Négy gól született az első csíkszeredai másodosztályú labdarúgó mérkőzésen. A házigazdák piros-feketében játszottak Fotó: Pinti Attila

Egy védelmi hibát követően hamar hátrányba kerültek a házigazdák az Erőss Zsolt Aréna melletti műgyepes pályán megrendezett találkozón, de aztán hamar megfordították a mérkőzést. Az előnyt sajnos nem sikerült megtartani, a tapasztaltabb vásárhelyi gárda ponttal távozott Csíkszeredából.

Albu László, az FK Csíkszereda női csapatának vezetőedzője: „Színvonalas mérkőzés volt, védelmi hibából kaptuk az első gólt, de a lányok nem törtek meg, szép akciógóllal egyenlítettünk, majd rá három percre megszereztük a vezetést is. Szünet előtt volt egy kapufánk is, aztán a második félidőben szabadrúgást követően az ellenfél kiegyenlített. A folytatásban is jó helyzeteink voltak, sőt az utolsó percben Dimény egy az egyben a kapussal eldönthette volna a meccset, de sajnos a kapusba rúgta a labdát.

Szerintem jól sikerült a bemutatkozásunk a második ligában. Kell tanulni a hibákból, és bizakodó vagyok a folytatást illetően.”

Labdarúgó 2. Liga, 2. csoport, 1. forduló:
FK Csíkszereda–Marosvásárhelyi Ladies 2–2 (2–1).
Gólszerzők: Szász Ildikó (14., 16.), illetve Nagy Renáta (11.), Krall Tímea (55.).
FK Csíkszereda: Kristály Franciska – Szentes Szabina, Péter Kinga, Simó Mónika, Albu Erika Julianna, Boér Bíborka, Antal Anita, Sándor Ibolya, Kristó Laura, Nagy Noémi, Szász Ildikó. Játszott még: Balogh Nikoletta, Györgyicze Réka, László Renáta és Dimény Hajnalka. Vezetőedző: Albu László.
Ladies: Tóth Evelin – Nagy Renáta, Rus Orsolya, Adorján Szidónia, Csóka Antónia, Krall Tímea, Tamás Tímea, Dávid Márta, Tímár Erika, Egyed Kriszta, Suciu Alexandra. Játszott még: Nagy Laura és Balla Amanda. Vezetőedző: Mihály Sándor.

A csoport másik mérkőzésén:
Kolozsvári U Olimpia II.–Szörényvári Atletic Drobeta 21–0.
A Kolozsvári Olimpic Star a nyitófordulóban szabadnapos volt.

A következő fordulóban (szerda, november 18.) a csíki lánycsapat Szörényváron vendégszerepel. A csoport másik mérkőzését, a két kolozsvári együttes közötti találkozót november 28-ára halasztották. A Marosvásárhelyi Ladies szerdán szabadnapos lesz.