Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.
A büntetésáradat, a fokozódó magyargyalázás, a stadionokban tapasztalható gyűlölethullám aggasztó méreteket ölt nemcsak Romániában, hanem Szlovákiában is, azonban egyik ország szakszövetsége sem lép fel határozottan mindezek megfékezéséért.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) hivatalosan bejelentette, hogy Mircea Lucescu ül le a román válogatott kispadjára a világbajnoki pótselejtezők mérkőzésein.
A Ferencváros 2–1-es vereséget szenvedett a bolgár Ludogorec vendégeként a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc csütörtöki első mérkőzésén.
Amennyiben az egészségi állapota miatt Mircea Lucescu nem tudja vállalni a Törökország elleni labdarúgó vb-pótselejtezőt, akkor a román válogatott technikai igazgatója ülhet le a kispadra.
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) csütörtökön tartotta a 2026–27-es Nemzetek Ligája csoportkörének sorsolását. A magyar válogatott elfogadható kvartettbe jutott, Romániának nem volt szerencséje.
Új klubnál folytatja pályafutását Babati Benjámin: a korábban az FK Csíkszereda történelmi élvonalbeli feljutásában kulcsszerepet vállaló támadó az NB III-as PMFC-hez igazolt.
Fokozódó nyugtalanság övezi Mircea Lucescu egészségügyi állapotát a családján belül és a Román Labdarúgó-szövetségnél is. A 80 éves szövetségi kapitányt egy fővárosi kórházban kezelik, helyzetét orvosi források súlyosnak és aggasztónak írják le.
Az Európa-liga főtáblájának zárófordulójában az FCSB és a Ferencváros sorsa is eldőlt: a bukarestiek hiába harcoltak ki döntetlent a Fenerbahce ellen, míg a magyar regnáló bajnok a legrosszabb pillanatban szenvedett vereséget.
Az egész országot megrázta a hír, miszerint hét görög, PAOK-szurkoló közlekedési balesetben elhunyt Temes megyében. A futballtörténelem nem mentes a tragédiáktól, a balesetek mellett a stadionkatasztrófák is szedik az áldozatokat.
A Ferencváros hétfőn késő délután a hivatalos honlapján bejelentette, hogy szerződtette a magyar-román kettős állampolgársággal rendelkező Marius Corbut.
Sajtóértesülések szerint megszületett az egyezség a ciprusi APOEL és a Ferencváros között, így Marius Corbu a magyar bajnoknál folytathatja, amely hamarosan hivatalosan is bejelenti a leigazolását.
Hét forduló elteltével továbbra is veretlen a Ferencvárosi TC a labdarúgó Európa-liga főtábláján, míg az FCSB nem tudta borítani a papírformát, és vereséget szenvedett a Dinamo Zagreb otthonában.