A behívott játékosok között hosszú idő után újra ott van a télen a Ferencvárostól az MTK Budapesthez igazolt Varga Roland, valamint először kapott meghívót a Puskás Akadémia két futballistája, a támadó Géresi Krisztián és a kapus Tóth Balázs.
„Ha csak valaki kiugró teljesítménnyel nem hívja fel magára a figyelmet, akkor nincs értelme változtatni az őszi csapaton. Mindemellett Szoboszlai Dominik és Könyves Norbert sérült, Gyurcsó Ádám pedig jelenleg keveset játszik klubcsapatában, ezért rájuk ezúttal nem számíthatok” – mondta a magyar szövetség (MLSZ) honlapjának az olasz szakvezető.
A visszatérők és újoncok kapcsán az 56 éves tréner kiemelte, hogy Varga Roland nagyon jól járt a klubváltással, rengeteget játszik és sok gólt rúg, kitűnő formában van.
Szerinte ugyanez elmondható Géresi Krisztiánról is, aki olyan képességekkel rendelkezik, amilyenekre szüksége van. Hozzátette, ő azért még nincs csúcsformában, de bízik benne, hogy a meghívó újabb lökést ad neki ennek eléréséhez.
„Tóth Balázs a sérüléssel bajlódó Kovácsik Ádám hiánya miatt, valamint jó teljesítményének köszönhetően kap lehetőséget, hiszen az egyik legjobb fiatal kapus az országban” – fogalmazott a kapusposztról Rossi, egyúttal kitért Gazdag Dánielre is, akire eredeti pozíciójában, azaz középpályásként számít, nem előretolt ékként, amit jelenleg játszik a Budapest Honvédban.
A magyar válogatott március 25-én a Puskás Arénában fogadja a lengyel gárdát, majd három nappal később San Marino, március utolsó napján pedig Andorra vendége lesz.
Újjáépítés előtt áll a Sepsi OSK, amely nemcsak a játékoskeret, hanem az edzői stáb terén is váltásra készül. Miközben Daniel Oprițával már előrehaladott tárgyalásokat folytattak, a klub egy másik ismert szakembernek, Daniel Pancunak is ajánlatot tett.
Két barátságos mérkőzést játszik a napokban Albánia vendégeként a román U19-es női labdarúgó-válogatott. Az első találkozó döntetlennel végződött, az együttes egyik találatát az FK Csíkszereda játékosa, Fülöp Boglárka szerezte.
Negyvenöt háztartásból telepítették ki a lakókat vasárnap a parajdi sóbánya, pontosabban a wellnessközpont közelében, miután több helyen is kráterek keletkeztek a bánya tetején. Egy esetleges árhullám ellen próbálnak védekezni.
A parajdi sóbányánál a régi bányarész tetején nem keletkeztek újabb beomlások, de a korábbiak növekedtek – jelentette ki hétfő reggel az Agerpres hírügynökség megkeresésére Bíró Barna-Botond, a Hargita megyei közgyűlés elnöke.
Készenléti állapotot rendeltek el a Maros megyei hatóságok, miután a parajdi sóbánya telítettsége következtében jelentősen megnőtt a Kis-Küküllő sókoncentrációja. Mintegy 40 ezer lakos számára ihatatlanná vált a vezetékes víz.
Szombat reggel pedig újabb erdélyi városban láttak medvét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!