Női labdarúgó BL: a Kolozsvár nyert, az FTC kikapott

Dobos László 2023. szeptember 06., 21:34

A Ferencváros tizenegyesekkel kikapott a női labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójában, Gyulafehérváron. A nap második mérkőzésén a román aranyérmes Kolozsvári U legyőzte szlovák ellenfelét, és megtartotta továbbjutási esélyeit.

A Fradi kétszer is vezetett, ám nem sikerült megnyernie a meccset Fotó: Fradi.hu

A Gyulafehérváron zajló négyes torna első találkozóján a Ferencváros Vágó Fanny találatával a 14. percben vezetést szerzett az FC Kirjat Gat ellen, az izraeli együttes azonban öt percre rá egyenlített. Egy óra játékidő elteltével tíz főre fogyatkozott a rivális, az eredmény azonban nem változott, így következett a hosszabbítás. Ott Németh Diána a 112. percben ismét előnyhöz juttatta a magyar bajnokot, ám két perccel később a Kirjat Gat tizenegyespárbajra mentette az összecsapást. Ebben Csigi Eszter, Vágó és Nadia Stanovic pontrúgását is hárította az izraeli csapat hálóőre, miközben a rivális nem hibázott, így Németh sikeres kísérlete is csak a 3–1-es vereséghez volt elég.

A másik elődöntőben a Kolozsvári U simán, négy gól különbséggel legyőzte a szlovák bajnok Spartak Myjava együttesét, így szombaton román–izraeli párharc lesz a továbbjutásért, a harmadik helyért pedig a Ferencváros a Spartak ellen lép majd pályára.

Női labdarúgó BL-selejtező, első kör, 1. csoport.

Ferencvárosi TC–Kirjat Gat (izraeli) 2–2 (1–1, 0–0, 0–0, 1–1), büntetőrúgások után: 1–3.
gólszerzők Vágó (14.) és Németh (112.), illetve Dany Helena (19.) és Adubea 114.), majd Kiállítva: Bruniera Arruda (60., Kirjat Gat).

Kolozsvári U–Spartak Myjava (szlovák) 6–2 (4–1),
gólszerzők Mikhail Johnson (2.), Mara Bâtea (20.), Tereza Honková (45.+3, öngól), Carmen Marcu (45.+4), Natália Čermáková (79., öngól) és Carolina Țabur (83.), illetve Dominika Kucharčíková (9.) és Andrea Bogorová (76.).

A helyosztókat szombaton, szeptember 9-én rendezik. A 3. helyért, délelőtt 11 órától Ferencváros–Spartak Myjava meccs lesz, a torna döntőjében, délután 4 órától pedig Kolozsvári U–Kirjat Gat összecsapás. A gyulafehérvári csoportból csak egy csapat jut tovább.

A BL-selejtező lebonyolítása megegyezik az elmúlt néhány évben megszokottal. A novemberben kezdődő, 16 csapatos csoportkört két selejtezőforduló előzi meg, az első körben négycsapatos minitornákon kell kiharcolni a továbbjutást, míg a kvalifikáció második körében már két-két csapat játszik egymással kétmeccses, klasszikus párharcot a főtáblára kerülésért.