Az UEFA kijelölte a Bajnokok Ligája negyeddöntős párharcainak játékvezetői küldését, ebből kiderült, hogy
Kovács István fogja irányítani az FC Barcelona és a Paris Saint Germain csata visszavágóját.
Az első mérkőzésen a katalánok 3–2-re nyertek idegenben a párizsiak ellen. A visszavágót kedden este 10 órakor rendezik, és a Digi Sport 1, Orange Sport 1 és a Prima Sport 1 élőben közvetíti majd.
Kovács Istvánt Vasile Marinescu és Ovidiu Artene segíti majd, a tartalék Horațiu Feșnic lesz. A barcelonai mérkőzésen a VAR-szobában a német Marco Fritz és Bastian Dankert fog ülni.
Kovács Istvánnak ez lesz a hatodik Bajnokok Ligája-mérkőzése idén a Newcastle–PSG 4–1, az Arsenal–Sevilla 2–0, az AC Milan–Dortmund 1–3, az FC Porto–Shahtar 5–3 és az Inter–Atletico Madrid 1–0 mérkőzések után.
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Túlóráznia kellett a Sepsi OSK-nak a CSM Slatina otthonában. A hosszabbításban szerzett találatokkal a háromszékiek idén is ott vannak a labdarúgó Román Kupa csoportkörében.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
Elveszítheti a polgármesteri tisztségét Dominic Fritz, Temesvár elöljárója, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, miután az alkotmánybíróság hétfőn alkotmányosnak minősítette a feddhetetlenségi törvény módosítását.
Hivatásos politikusokra akkor is szükségünk van, ha sokszor legszívesebben a pokol fenekére kívánnánk őket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!