A tatrangi zónadöntőt a Brassói Tâmpa és a Kolozsvári Ardealul vívta, az összecsapást végül a brassói gárda nyerte 1–0-ra, ők jutottak be a legjobb 8 közé.
Bajkó Barna vezetőedző: „Az első meccsünk egy szerényebb képességű csapat ellen volt, a Prahova megye bajnokcsapatát 12–1-re vertük. A Tâmpa ellen egy fordulatos, ki-ki meccset játszva – sajnos – alulmaradtunk.
Végig uraltuk a mérkőzést, támadásaink rendre veszélyt jelentettek az ellenfél kapujára, de sajnos védelemben rendre követtünk el hibákat, amit kihasznált az agresszív brassói csapat.
Két kapufánk és számos gólszerzési lehetőségünk volt, de nem tudtunk élni ezekkel. Valahogy az volt az érzésem, mint a felnőtt csapat két utolsó mérkőzésén, hogy egyszerűen » szerencsétlenek« voltunk, de nagyon.”
Az FK Csíkszereda zónadöntőn szereplő csapat: Janovits – Fülöp, Balázs, Vitos, Incze, Lazok, Casiadi, Szondy, Tamás Á., Corbu, Péter G., Suciu, Erőss, Munteanu, Köllő, Kovács, Vârtosu és Veress.
A csíkiak csoportjának eredményei: FK Csíkszereda–Viitorul Fortuna Breaza 12–1, Brassói Tâmpa–Fortuna Breaza 4–0 és Brassói Tâmpa–FK Csíkszereda 4–3. A másik csoportban a Kolozsvári Ardealul, a Marosvásárhelyi Juvenes, a Medgyesi Gaz Metan és a Sepsiszentgyörgyi Viitorul lépett pályára.
Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.
Második nyári felkészülési mérkőzésén sem tudott győzni a Sepsi OSK: a háromszékiek ezúttal a Bukaresti Metaloglobusszal játszottak 1–1-es döntetlent a Sepsi Duna Aréna melletti pályán.
Darvas-Kozma Józsefet, a csíkszeredai Szent Kereszt-plébánia plébánosát megerősítette hivatalában a gyulafehérvári főegyházmegye, Böjte Csaba atyát pedig csíksomlyói lelkésszé nevezte ki. Idén négy új papot fognak felszentelni.
Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!