A több cserejátékossal felálló kolozsvári együttes nagyon hamar vezetést szerzett, a fiatal Alin Fică már a 2. percben betalált. A házigazdák azonban meglepetésre félóra játékot követően kiegyenlítettek, Mogoș követett el kezezést a saját tizenhatosán belül, a büntetőt nem hibázták el.
Andrea Mandorlini vezetőedző csapata viszont még a szünet előtt visszavette az előnyét a horvát Muhar góljával. Alig kezdődött el a második félidő, a CFR újra eredményes volt a csapatkapitány Camora révén, aki a szünet után lépett pályára, ezzel a találattal pedig a végeredményt is beállította, a lefújásig ugyanis több gól már nem esett.
További eredmények:
A csoport:
Pécskai Progresul–Petrolul Ploiești 1–2,
Vajdahunyadi Corvinul–Chindia Târgoviște 2–0,
FC Hermannstadt–Sepsi OSK 1–1.
C csoport:
Zilahi SCM–Galaci Oțelul 1–4,
Bukaresti Dinamo–FCU Craiova 1948 1–1,
Nagyváradi Bihar FC–FCSB 0–2.
D csoport:
FC Voluntari–Konstancai Farul 2–0,
Gloria Buzău–Aradi UTA 1–2,
CS Tunari–Universitatea Craiova 1–1.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!