A kupában sem javult fel a Sepsi OSK játéka, döntetlennel kezdett a címvédő

Zátyi Tibor 2023. szeptember 27., 20:45

Alacsony színvonalú és kevés lehetőséget hozó mérkőzésen játszott döntetlent egymással a Hermannstadt és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó Román Kupa csoportkörének nyitófordulójában, szerdán este.

Matei büntetőből megszerezte a vezetést, amit végül nem tudott megőrizni a Sepsi OSK Fotó: Pinti Attila

Oteliță, Păun és Rodriguez sérülés miatt nem került be a Sepsi OSK meccskeretébe, továbbá Kecskés is hiányzott, így még jobban elkomorodott Liviu Ciobotariu vezetőedző, amikor fiát, Denist egy ütközést követően hordágyon kellett levinni a pályáról a 10. percben, és le kellett cserélni.

Az első félidőben gyakorlatilag kioltották egymást a csapatok, a támadások építésénél rendre hibáztak, vagy nem a legjobb megoldást választották a felek, így helyzet nélkül teltek a percek. A vezetés megszerzéséért többet tett a Hermannstadt, fél óra játék után egy szögletet követően eltalálta a kapufát, egy visszafejelt labdát bólintott Fonseca a felsőlécre.

Ettől megjött a Szeben megyeiek kedve, de újabb helyzetet nem tudtak kialakítani, míg a Sepsi fáradtan, körülményesen játszott, nem veszélyeztette Muțiu kapuját.

A lehető legjobban folytatódott a szünet után a meccs a Sepsi számára, hiszen a második félidő elején egy szabadrúgást követően Bălașával szemben szabálytalankodtak – hosszas videóbírózás után büntetőt ítélt Cătălin Busi játékvezető, Matei magabiztosan értékesítette (0–1).

Az egyenlítés érdekében kockáztatnia kellett a Hermannstadtnak, és ez bő tíz percen belül össze is jött, egy szögletet követően Niczuly nem tudta jól kiöklözni a labdát, Iancu visszafejelte a labdát Bejannak, akinek csúsztatása a hálóban kötött ki (1–1).

A Sepsinél kettős csere következett, a pályán pedig kiegyenlített játék, mindkét félnek voltak lehetőségei, de egyik sem tudta eldönteni maga javára a találkozót. Az utolsó két percet a Sepsi emberhátrányban fejezte be, az OSK-nál először a kezdőcsapat tagjaként pályára lépett Denis Rența kapta meg második sárga lapját, így kiállították.

Az eredmény nem változott, így – akárcsak az augusztusi Sepsiszentgyörgyön rendezett bajnoki – 1–1-es döntetlennel ért véget a találkozó. A csoportkör második játéknapját november 1-ére időzítették, amikor a háromszékiek Vajdahunyadon játszanak, majd a december 6-ai zárófordulóban a Petrolullal mérkőznek meg, ugyancsak idegenben.

A Sepsi legutóbb szeptember elején nyert meccset, a Szuperligában az Aradi UTÁ-t verte 1–0-ra, azután két vereség következett, az Universitatea Craiova vendégeként 2–1-re, míg hazai pályán az FCSB-től 5–2-re kapott ki, és a mostani döntetlen.