Nehezen építkezett, gyakorlatilag nyert egy pontot a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2023. augusztus 22., 12:33

Sorozatban a második hazai mérkőzésén játszott döntetlent a bajnokságban a Sepsi OSK az FC Hermannstadt ellen a Szuperliga 6. fordulójában. A hazaiak edzője szerint nyertek egy pontot, a vendégek érezték, hogy több volt a meccsben.

Újabb pontokat veszítettek hazai pályán, de a szezonkezdeten sorozatban tíz mérkőzésen senki nem tudta legyőzni a sepsiszentgyörgyi csapatot Fotó: Facebook/Sepsi OSK

A sepsiszentgyörgyi csapat a részéről csapnivaló első félidőben a semmiből szerezte meg a vezetést az albán Kallaku góljával, de ezt nem tudta megőrizni, a nagyszebeniek kevéssel a szünet után szögletet követően kiegyenlítettek, így 1–1 lett a végeredmény.

„Nem jött be, amit elterveztünk, szerény volt a játékunk. Nem akarok kifogásokat keresni, de mindig, amikor egy Konferencia Liga mérkőzés után játszunk a bajnokságban a csapat rosszul néz ki elsősorban erőnlétileg.

Lehet, hogy mentális blokk van a háttérben”

– magyarázta a gyenge teljesítményük okait Liviu Ciobotariu az összecsapást követő sajtótájékoztatón.

A Sepsi OSK vezetőedzője úgy véli, gyakorlatilag nyertek egy pontot, mert el is veszíthették volna ezt a találkozót. Kiemelte, akárcsak a Galac elleni előző bajnoki meccsükön, ezúttal is nehezen építkeztek, de aztán a második játékrészben a négyes csere után a csapat jól reagált.

Azt szerettem volna látni, hogy az eddig kevesebbet játszók frissebbek legyenek, de nem volt meg a kellő ritmus a játékukban. De egy családot alkotunk, el is mondtam az öltözőben, hogy minden játékosra szükségem van, nincsenek kezdők és cserék, viszont mindenkinek hajtania kell, hogy bekerüljön a csapatba, erre lehetőségük volt ezen a mérkőzésen”

– fogalmazott a szakvezető.

Pihenhettek az alapemberek, csak az utolsó félórára álltak be Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Liviu Ciobotariu megjegyezte, azzal viszont elégedettek kell legyenek, hogy a szezonkezdeten sorozatban tíz mérkőzésen senki nem tudta legyőzni őket. „Zsúfolt időszakon megyünk keresztül, hat hét alatt tíz meccset játszottunk. De a mi vágyunk volt, hogy továbbjussunk a Konferencia Ligában, és azt szeretnénk, hogy a bajnokságban az élmezőnyben, továbbra is olyan helyen maradjunk, ami reményt ad a felsőházi rájátszásba jutásra”.

A Sepsi OSK egymás után a második hazai találkozóján hullajtott pontokat a Szuperligában, két héttel ezelőtt a Galaci Oțelul ellen szintén 1–1-es döntetlent játszott, így jelenleg az ötödik helyen áll a tabellán.

A háromszékiek számára következik a norvég Bodø/Glimt elleni párharc az Európa Konferencia Liga rájátszásában, az első mérkőzést csütörtökön 20 órától rendezik Sepsiszentgyörgyön.

Măldărășanu úgy véli, tisztességes eredmény született, bár a végén nyerhettek volna, Ciobotariu a gyenge teljesítményük elégedett a döntetlennel, amellyel veretlenek maradtak Fotó: Facebook/Sepsi OSK

A Hermannstadt vezetőedzője, Marius Măldărășanu közölte, eléggé jó meccs volt a részükről. Majdhogynem tökéletes első félidőt játszottak, építkeztek, birtokolták a labdát, de az utolsó harmadban szenvedtek. „Hiányzott az agresszivitás és nem hoztuk a megfelelő döntést az ellenfél kapuja előtt, és ez azt jelentette, hogy ne találjunk be az első félidőben” – mutatott rá.

Mint hangsúlyozta, aztán kaptak egy véleményezhető gólt, de örül annak, hogy a második játékrészben sikerült felállniuk, és miután kiegyenlítettek a végén nagy helyzeteik voltak.

Többet akartunk az egy pontnál, de tisztességes eredmény született, bár kis szerencsével a végén Gabriel Iancu révén betalálhattunk volna”

– jegyezte meg Măldărășanu, aki szerint a játékuk alapján több pontjuk lehetne a ranglistán, amelyen a nyolcadik helyet foglalják el.