Az alapemberek megélénkítették a játékot, mégis pontokat hullajtott a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2023. augusztus 21., 20:40 utolsó módosítás: 2023. augusztus 21., 21:01

A gyenge első félidőben a semmiből szerezte meg a vezetést a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat az FC Hermannstadt ellen, de ezt nem tudta megőrizni, így egymás után a második hazai 1–1-es döntetlenjét játszotta a Szuperligában.

A Sepsi OSK egymás után a második hazai 1–1-es döntetlenjét játszotta a Szuperligában. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A múlt csütörtöki, az FK Aktobe elleni győztes idegenbeli európai kupamérkőzéshez képest hét helyen is változtatott a kezdőben Liviu Ciobotariu, a Sepsi OSK vezetőedzője, aki a hatodik forduló hétfői meccsén támadó felfogásban küldte pályára csapatát, három csatárral kezdett.

A találkozó első lehetősége a vendégek előtt adódott, az 5. percben szabadrúgás után Alhassanhoz került a labda, lövése azonban nem találta el a kaput. Veszélyesebben játszott az elején a Hermannstadt, az első negyedóra végére be is találtak, de Paraschiv gólját les miatt jogosan érvénytelenítették. Ezután is a nagyszebeni csapat irányította a játékot, de újabb helyzetet nem tudtak kialakítani, míg a Sepsi OSK játékosai nem találták a ritmust, és sok pontatlanságot követtek el.

Aztán a szünet előtt a semmiből mégis megszerezte a vezetést a házigazda,

Gheorghe beadása után Kallaku vállal kissé meglökte a Hermannstadt védőjét, Bejant, aki emiatt Stoicával összeütközve nem tudott felszabadítani. A labda az albán középpályás előtt maradt és a hálóba lőtt, a játékvezetők pedig a videóbíró igénybevételével megadták a találatot.

Videó: Orange Sport

A folytatásban a Sepsi OSK veszélyeztetett először, gyors támadás során Varga és Alimi mindketten sarokkal játszottak össze, a magyarországi támadó befejezése elkerülte a kaput.

Két perccel később viszont máris kiegyenlítettek a vendégek,

szöglet után Bejan megelőzte a hazai védőket és védhetetlenül fejelt a kapuba.

Kevéssel ezután ismét a nagyszebeniek voltak közel az újabb gólhoz, Alimi veszített labdát a középpályán, amely végül Paraschivhoz került, aki elhibázta a befejezést.

Az 59. percben négyes (!) cserét hajtott végre a hazai együttes szakvezetése, érkeztek az alapemberek a középpályára. Ez hamar megérződött a Sepsi OSK teljesítményén, amely egyértelmű mezőnyfölényben játszott, és hamarabb eljutott a vendégkapuig.

Érkeztek a helyzetek is, Ștefănescu szabadrúgása után Rondon fejesét Letica fölé tolta, Varga lövését blokkolták, Păun távoli próbálkozása pedig célt tévesztett.

A hajrában nem tudták nyomás alá helyezni a Hermannstadt kapuját a hazaiak, akik mégis betalálhattak volna, Letica nagyot hibázott, rossz kirúgása után viszont Safranko távolról mellé lőtt.

A nagyszebeni csapatnak viszont nagyobb gólszerzési esélyei voltak G. Iancu révén,

aki előbb szögletből nem tudta a kapura irányítani a fejesét, majd a 89. percben megnyerhette volna a meccset, de a kapu torkából fölé fejelt.

A Sepsi OSK továbbra is veretlen a bajnokságban, de egymás után a második hazai találkozóján hullajtott pontokat, két héttel ezelőtt a Galaci Oțelul ellen szintén 1–1-es döntetlent játszott, így jelenleg a negyedik helyen áll a tabellán. A háromszékiek számára következik a norvég Bodø/Glimt elleni párharc az Európa Konferencia Liga rájátszásában, az első mérkőzést csütörtökön 20 órától rendezik Sepsiszentgyörgyön.