A csoportból kiemelkedő két csapat vasárnapi találkozója gyakorlatilag már az első félidőben eldőlt, amikor a hazaiak négyszer találtak be. A második játékrész elején a vásárhelyiek szépítettek ugyan Biró Anna találatával, de tovább nem tudták csökkenteni a különbséget.
A 4–1-es győzelmével biztossá vált, hogy a CSM Alexandria megnyerte az alsóházi rájátszást, míg a kilenc ponttal lemaradó Marosvásárhelyi SE a második helyen végez, amely a jövő hétvégi utolsó fordulóban vasárnap 14 órától hazai pályán az Aradi Piros Security ellen zárja a bajnokságot.
| 2023. 05. 21. 11:00 | CSM Alexandria CSM Alexandria | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | 4-1 |
| 2023. 05. 21. 11:00 | Aradi Piros Security Piros Security | Bukaresti Fair Play Bukaresti Fair Play | 2-2 |
| 2023. 05. 21. 11:00 | Nagybányai Fotbal Feminin Nagybányai Fotbal Feminin | Galaci Universitatea Galac | 4-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CSM Alexandria CSM Alexandria | 9 | 8 | 0 | 1 | 51-14 | 40 |
2 | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | 9 | 7 | 0 | 2 | 27-8 | 31 |
3 | Nagybányai Fotbal Feminin Nagybányai Fotbal Feminin | 9 | 3 | 0 | 6 | 16-26 | 19 |
4 | Aradi Piros Security Piros Security | 9 | 4 | 1 | 4 | 11-21 | 18 |
5 | Bukaresti Fair Play Bukaresti Fair Play | 9 | 2 | 2 | 5 | 14-28 | 9 |
6 | Galaci Universitatea Galac | 9 | 1 | 1 | 7 | 6-28 | 5 |
Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.
Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közötti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Világszerte akár 6000 munkahelyet szüntethet meg a következő két évben a Heineken a sör iránti kereslet csökkenése miatt.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!