Hirdetés

Négy és fél év után edzősködik újra a hazai élvonalban Vasile Miriuță

Vasile Miriuță legutóbb még a 2019–2020-as idényben volt edző a hazai élvonalban, amikor az FC Hermannstadt együttesét vezette
Fotó: Pinti Attila

Az egykori magyar válogatott labdarúgó, Vasile Miriuță vette át a Szuperligában a bennmaradásért küzdő Jászvásári Poli irányítását. Edzőváltás történt az Universitatea Craiovánál is, a klub korábbi trénere tért vissza a kispadra.

A Jászvásári Poli a hét elején jelentette be, hogy közös megegyezéssel szerződést bontott Emil Săndoi vezetőedzővel, akinek menesztéséhez a gyenge eredmények vezettek. A klubvezetőség hamar megtalálta az utódját Vasile Miriuță személyében, aki a harmadosztályú Kolozsvári Sănătatea csapatát hagyta el a moldvaiak kedvéért. Segítői Dican Ferenc másodedző, Radu Sardescu kapusedző és Stelian Isac erőnléti felkészítő lesznek.

Kapcsolódó

Hirdetés

A felsőbányai születésű, 56 éves tapasztalt szakember legutóbb még a 2019–2020-as idényben volt edző a hazai élvonalban, amikor az FC Hermannstadt együttesét vezette.

Azóta az alsóbb osztályú bajnokságokban tevékenykedett, a kevesebb mint fél éves kolozsvári kitérő előtt a Nagybányai Minaurnál (ahol eleinte szakmai igazgató volt) és a Chindia Târgovișténél.

Korában számos klub, a Bukaresti Dinamo, a Kolozsvári CFR, a Marosvásárhelyi ASA, a Ceahlăul Piatra Neamț, a Concordia Chiajna, továbbá a magyarországi Kisvárda és a Győri ETO, valamint a német Energie Cottbus II. vezetőedzője volt.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Labdarúgóként Vasile Miriuță Nagybánya csapatánál kezdte pályafutását. Az 1990-es évek elején a Dinamóhoz került, majd külföldre igazolt, ahol magyar, német és francia csapatoknál játszott.

Legjobb időszakát az Energie Cottbus együttesében töltötte. A magyar válogatottban is pályára lépett 9 alkalommal, és egy gólt szerzett Spanyolország ellen.

Mirel Rădoi váltja Costel Gâlcăt az U Craiovánál

A román válogatott korábbi szövetségi kapitánya, Mirel Rădoi visszatért a bajnokságban ötödik helyen álló Universitatea Craiova vezetőedzői posztjára, ahol a csapatot tavaly április óta vezető Constantin Gâlcăt váltotta, akinek szerződését kedden bontották fel.

Mirel Rădoi visszatért az U Craiova kispadjára •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Mirel Rădoi visszatért az U Craiova kispadjára
Fotó: Pinti Attila

Rădoi 2022. augusztus 9. és december 8. között irányította az olténiai csapatot, ez idő alatt 10 győzelem, 5 döntetlen és 5 vereség volt a mérlege.

A 43 éves fiatal tréner eddigi pályafutása során Románia U21-es és felnőtt válogatottja, továbbá az U Craiova mellett az FCSB, valamint a szaúd-arábiai Al Tai, illetve két egyesült arab emírségekbeli csapat, az Al-Jazira és az Al Bataeh edzője volt.

Érdekesség, hogy a két edzőt váltott együttes éppen egymás ellen játszik a Szuperliga alapszakaszának hétvégi, 24. fordulójában, vasárnap 17.15-től az Universitatea Craiova fogadja a Jászvásári Polit.

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Kolozsvári U Kolozsvári U
23
11
8
4
34-19
41
2
FCSB FCSB
23
11
8
4
34-22
41
3
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
23
10
9
4
40-28
39
4
Bukaresti Dinamo Dinamo
23
9
11
3
31-20
38
5
Universitatea Craiova U Craiova
23
9
9
5
34-23
36
6
Bukaresti Rapid Rapid
23
8
11
4
27-20
35
7
Petrolul Ploiești Petrolul
23
8
11
4
26-22
35
8
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
23
9
6
8
32-26
33
9
FC Hermannstadt Hermannstadt
23
8
6
9
27-33
30
10
Aradi UTA UTA
23
6
8
9
23-26
26
11
Galaci Oțelul Oțelul
23
5
10
8
17-23
25
12
Konstancai Farul Farul
23
5
10
8
22-31
25
13
Unirea Slobozia Slobozia
23
7
4
12
24-36
25
14
Jászvásári Poli Jászvásár
23
6
4
13
21-36
22
15
Gloria Buzău Gloria
23
5
4
14
22-35
19
16
FC Botoșani Botoșani
23
4
7
12
19-33
19
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Ilyés Róbert: kockáztatnunk kellett, de a csapat jelesre vizsgázott

Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.

Az FK Csíkszereda elhozta a pontokat a galaci katlanból (videóval)

A szezon eddigi legjobb idegenbeli játékával aratott fontos győzelmet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első fordulójában, szombaton 3–2-re legyőzte a Galaci Oțelult, és nagy lépést tett a bennmaradásért zajló harcban.

Székelyhon

Döntött a kormány: július 1-jétől nő a minimálbér

Elfogadta a kormány csütörtöki esti ülésén azt a határozatot, amely szerint július 1-től a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő a bruttó minimálbér.

`
Krónika

Széchenyi-díjjal tüntették ki Dávid Gyula irodalomtörténészt

A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.

Krónika

Az erdélyi magyar kulturális és tudományos élet meghatározó szereplőit is kitüntették

A március 15-i magyar állami kitüntetések idei díjazottjai között több erdélyi alkotó és szakember neve is szerepel.

Főtér

A marosvécsi kastély úrnőitől a maszkulin honleányokig

A Helikon női háttérországáról és a 19. századi férfieszményekről is szó volt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem történészkonferenciáján.

Ez is érdekelheti

Bennmaradó helyen zárja az alsóház nyitófordulóját az FK Csíkszereda

Kedvezően alakult a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első vasárnapi találkozója az FK Csíkszereda számára, amely a galaci győzelmének köszönhetően az első fordulót követően biztos bennmaradó helyen áll a tabellán.

Kedvezőtlen számok: mindössze két klub felelt meg az 5+6-os szabálynak a Szuperligában

A labdarúgó Szuperliga alapszakaszát követően a statisztikákból kiderült, hogy a 16 csapatos mezőnyből mindössze két klub felelt meg a Román Labdarúgó-szövetség által bevezetett 5+6-os szabálynak.

Lemondott Bálint László az FK Csíkszereda elleni kudarc után

Komoly következményekkel járt a Galaci Oțelul számára az FK Csíkszereda elleni vereség: Bálint László vezetőedző közvetlenül a lefújást követően bejelentette távozását, és kijelentette, hogy nem folytatja munkáját a Duna-parti klub kispadján.

Ilyés Róbert: kockáztatnunk kellett, de a csapat jelesre vizsgázott

Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.

Az FK Csíkszereda elhozta a pontokat a galaci katlanból (videóval)

A szezon eddigi legjobb idegenbeli játékával aratott fontos győzelmet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első fordulójában, szombaton 3–2-re legyőzte a Galaci Oțelult, és nagy lépést tett a bennmaradásért zajló harcban.

Kleinheisler újra a kezdőben – az FK Csíkszereda összeállítása Galacon

Az utóbbi fordulókban kiesebb sérüléssel bajlódott az 53-szoros magyar válogatott labdarúgó. Kleinheisler László újra bevethető, és kezdőként lép pályára szombaton este az FK Csíkszeredánál.

Kovács István a fővárosi rangadót, testvére az FK Csíkszereda vendégjátékát vezeti

Két mérkőzést rendeznek a szombati játéknapon a labdarúgó Szuperliga rájátszásának nyitófordulójában. Mindkét párharcban a Kovács-testvérek bíráskodnak.

Tartalékos Oțelul várja az FK Csíkszeredát

Súlyos keretproblémákkal kezdi a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszását a Galaci Oțelul: három eltiltás és több sérülés is sújtja a csapatot az FK Csíkszereda elleni meccs előtt.

Ritkán látható vicces öngóllal kezdődött a rájátszás a Szuperligában (videóval)

Alig egy perc telt el a labdarúgó Szuperliga rájátszásából, máris megszületett a szezon egyik legkülönösebb öngólja: az FC Hermannstadt védője saját csapattársa fejéről juttatta a labdát a kapuba.

A csíki együttes pénteken még nem játszik, de félszemmel már figyelnie kell a riválisokra

Pénteken kezdetét veszi a labdarúgó Szuperliga felső- és alsóházi rájátszása. Bár az FK Csíkszereda csak szombaton lép pályára, már az első játéknap eredményei is komoly hatással lehetnek a Hargita megyei együttes helyzetére.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!