Nagy verést kapott Kolozsváron a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 19., 21:08 utolsó módosítás: 2024. augusztus 19., 22:07

Egymás után a második bajnoki mérkőzését veszítette el a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, hétfőn este 3–0-ra kapott ki a Kolozsvári U otthonában a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 6. fordulójában.

Egyértelműen alulmaradtak a Sepsi OSK játékosai Fotó: Pinti Attila

Nagy változások voltak a Sepsi OSK kezdőjében, meglepetésre a csapatkapitány Niczuly Roland és Branislav Ninaj is hiányzott, sőt még a meccskeretben sem kaptak helyet. Visszatért viszont az előző fordulóban fegyelmi okok miatt kizárt Kecskés Ákos és Varga Kevin, előbbi még kezdő is volt, de az már más kérdés, hogy még az első félidőben lecserélték.

A mérkőzés első nagy helyzetét a hazaiak alakították ki, a 9. percben Thiam húzott el Kecskés mellett, de az általában második számú kapus, Dinu Moldovan megmentette a csapatát. Ezután többet kezdeményeztek a Sepsi OSK játékosai, akik veszélyes helyről végezhettek el szabadrúgást, de elszórakozták, Ștefan és Kallaku nem értette meg egymást, mindketten átugrottak a labdán, végül előbbi lőtte rá, de blokkolták. Tovább próbálkoztak, de erőtlenek voltak a vendégek támadásai, Kallaku távoli lövése pedig gyengére sikeredett.

A játék képével ellentétben a szünet előtt a kolozsváriak szerezték meg a vezetést,

nem figyeltek eléggé a védelemben a sepsiszentgyörgyiek, Thiam kapta meg a labdát a tizenhatoson belül és ezúttal góllal fejezte be az akciót, éles szögből védhetetlenül lőtt a hálóba. Nem sokkal később Blănuță megduplázhatta volna az U előnyét, de pontatlan volt a befejezésnél.

Videó: Prima Sport

A fordulást követően sem javult fel a Sepsi OSK játéka, ráadásul az 58. percben egy gyors ellentámadásnál még nagyobb hátrányba kerültek, Blănuță ezúttal nem hibázott ziccerben.

Nem talált magára Bernd Storck csapata, kevéssel ezután pedig ismét kapitulált a védelme és újabb gólt kapott, Blănuță gyorsan duplázott.

Megpróbált hamar szépíteni a Sepsi OSK, Coman az oldalhálóba lőtt, a túloldalon pedig Rață rögtön a felső lécet találta el. A végéig még nagyobb is lehetett volna a különbség, azonban Chipciu helyzeténél Moldovan hárított, míg a vendégeknek a becsületgól sem jött össze, Varga Kevin szabadrúgása elkerülte a kaput, Comant a kapufa akadályozta meg a gólszerzésben.

Az U Craiova elleni hazai kudarc után ezúttal nagyarányú vereséget szenvedett a Sepsi OSK, ennek ellenére továbbra is az élmezőnyben, a hatodik helyet foglalja el. A következő fordulóban hazai közönség előtt javíthatnak, szombaton 19 órától kötelező a győzelem számukra az újonc Unirea Slobozia ellen.