Nagyot fordult a világ: hatvan éven át a Brassó–Csíkszereda futballpárharcoknak a Cenk alatti csapatok voltak a favoritjai, jelenleg azonban Brassó megyének nincs képviselője a második vonalban, Csíkszereda pedig két éve a 2. Ligában szerepel, így papíron a székelyföldiek a kupameccs favoritjai.
Szép és eredményes múltja van Brassó emblematikus klubjának, a Steagu Roșunak, amely a román bajnokságban ezüstérmes volt az 1959–60-as szezonban, az 1973–74-es és a 2000–2001-es idényben pedig bronzérmes lett. A Steagu Roșu hatszor szerepelt nemzetközi kupákban, kétszer-kétszer a Balkán Kupában, a Vásárvárosok Kupájában, illetve az UEFA-kupában.
A sárga-feketék színeiben az évtizedek során számos székelyföldi labdarúgó megfordult, közülük kiemelendő a székelykeresztúri Györfy Csaba, a balánbányai születésű, de Kézdivásárhelyen nevelkedett Selymes Tibor, illetve a csíkszeredai Ilyés Róbert.
A Steaugu Roșu pár éve csődbe ment, utódja, a Brassói SR Municipal pedig jelenleg a 3. Ligában szerepel. A brassói gárdának ez a harmadik meccse a 2020–2021-es kupasorozatban, ezt megelőzően előbb a Kézdivásárhelyi SE, majd az FC Pucioasa együttesén jutott túl, mindkét összecsapáson büntetőlövések után. Az FK Csíkszeredának ez lesz a második mérkőzése a kupasorozatban, az elsőn 2–0-ra győztek Székelyudvarhelyen.
Valentin Suciu, az FK Csíkszereda vezetőedzője szerint kiegyensúlyozott találkozó várható, a házigazdák nagy meccset szeretnének játszani egy második ligás csapattal szemben. „Számtalanszor bebizonyosodott, hogy a kupameccseken bármi megtörténhet. Azt kértem és kérem a fiúktól, hogy vegyék nagyon komolyan ezt a mérkőzést. Morálisan jobban áll a Brassó, hiszen a legutóbbi bajnoki fordulóban 3–1-re nyert Kézdivásárhelyen, mi pedig hazai pályán 1–0-ra kikaptunk a Sloboziától.
– nyilatkozta Suciu, akitől megtudtuk, hogy nincsenek nagyobb keretgondok az FK-nál.
A labdarúgó Román Kupa 4. fordulójában – a legjobb 32 közé jutásért – kiírt Brassói SR Municipal–FK Csíkszereda mérkőzés szerdán 14.30 órakor kezdődik.

Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényében a 16 élvonalbeli klub közül 13 szerencsejáték-ipari vállalatot jelenít meg mezének legértékesebb reklámfelületén. A kivételek közé tartozik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Majka életveszélyes fenyegetést kapott, és emiatt lemondta a sepsiszentgyörgyi SIC Fesztre tervezett koncertjét. Majka ezt szerdán a Facebook-oldalán jelentette be.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!