Mindkét újonc győzelemmel debütált a Hargita megyei 4. Ligában

Dobos László 2024. szeptember 02., 12:49 utolsó módosítás: 2024. szeptember 02., 13:06

Kiválóan kezdte a szezont Hargita megyében a labdarúgó 4. Liga két újonca: Maroshévíz és Szentegyháza csapata is győzni tudott a hétvégi nyitófordulóban. A lejátszott négy mérkőzésen 20 gól született.

Kiélezett és fordulatos párharcot hozott a Golimpiákosz–Balánbánya találkozó a nytófordulóban Fotó: László Ildikó

A szentegyházi együttes öt perccel a rendes játékidő vége előtt 3–0-ra vezetett Zetelakán, és bár a házigazdák jól hajráztak, két gólt lőttek a végén, de nem sikerült egyetlen pontot sem otthon tartaniuk.

Maroshévízen szoros mérkőzésen mutatkozott be a hazai alakulat, amely az utolsó percekben biztosította be a kétgólos győzelmet.

Maroshévízen sokan voltak kíváncsiak csapatuk 4. ligás bemutatkozására •  Fotó: Maroshévízi ProMuresul
Maroshévízen sokan voltak kíváncsiak csapatuk 4. ligás bemutatkozására Fotó: Maroshévízi ProMuresul

Meglepő eredmény született a Golimpiákosz–Balánbánya találkozón, ahol a vendégek nyertek két góllal. A helyzeteit jól kihasználó balánbányai csapat a játék képe alapján megérdemelten győzött a több alapjátékosát nélkülözni kényszerülő székelyudvarhelyiek otthonában.

•  Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó

Fordulatos, hét gólt hozott összecsapáson diadalmaskodott otthon a Szentsimon. Az alcsíki meccsen az első félidő közepén a vendég Csicsó vezetett 2–1-re, a házigazdák a szünetig kiegyenlítettek, majd végül 4–3-ra megnyerték a párharcot. A csíkszentsimoni csapathoz kapcsolódó hír, hogy ezentúl Csíkszentsimoni Községi Sportklub (KSC) néven szerepelnek a pontvadászatban.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, alapszakasz, 1. forduló:

Maroshévízi Pro Mureșul SK–Gyergyószárhegyi Bástya 3–1 (1–1).
Gólszerzők: Vlad Colcer (22. és 52.), Gál Vilmos (80.), illetve Gál Áron (29.). Tudósított: Papp Levente.

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Balánbányai Bányász 1–3 (1–2).
Gólszerzők: Bencze Rajmond (25.), illetve Sergiu Bercea (21. és 34.), Robert Jitaru (80.). Tudósított: Somolyák István.

Zetelaki Fenyő–Szentegyházi Vasas SK 2–3 (0–1).
Gólszerzők: Simma Csanád (85.) és Fodor Attila (87.), illetve Deák Szabolcs (32.), Ambrus Tamás (62. és 76.). Tudósított: Karda Zoltán.

Csíkszentsimoni KSC–Csicsói Ezüstfenyő 4–3 (2–2).
Gólszerzők: Ferencz Hunor (7.), Tompos Szilárd (45.), Olteán János (49. és 59.), illetve Róth Róbert (14.), György Csaba (23.) és Cătălin Doltea (75.). Tudósított: Deák Ferenc.

Az Agyagfalvi Lendület SK–Székelykeresztúri Egyesülés mérkőzést elhalasztották, szeptember 11-én 17 óráról játsszák le.

A Székelyudvarhelyi Roseal SK csapata szabadnapos volt.

A következő forduló (szeptember 7-8.) programja: