A szentegyházi együttes öt perccel a rendes játékidő vége előtt 3–0-ra vezetett Zetelakán, és bár a házigazdák jól hajráztak, két gólt lőttek a végén, de nem sikerült egyetlen pontot sem otthon tartaniuk.
Maroshévízen szoros mérkőzésen mutatkozott be a hazai alakulat, amely az utolsó percekben biztosította be a kétgólos győzelmet.
Meglepő eredmény született a Golimpiákosz–Balánbánya találkozón, ahol a vendégek nyertek két góllal. A helyzeteit jól kihasználó balánbányai csapat a játék képe alapján megérdemelten győzött a több alapjátékosát nélkülözni kényszerülő székelyudvarhelyiek otthonában.
Fordulatos, hét gólt hozott összecsapáson diadalmaskodott otthon a Szentsimon. Az alcsíki meccsen az első félidő közepén a vendég Csicsó vezetett 2–1-re, a házigazdák a szünetig kiegyenlítettek, majd végül 4–3-ra megnyerték a párharcot. A csíkszentsimoni csapathoz kapcsolódó hír, hogy ezentúl Csíkszentsimoni Községi Sportklub (KSC) néven szerepelnek a pontvadászatban.
Maroshévízi Pro Mureșul SK–Gyergyószárhegyi Bástya 3–1 (1–1).
Gólszerzők: Vlad Colcer (22. és 52.), Gál Vilmos (80.), illetve Gál Áron (29.). Tudósított: Papp Levente.
Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Balánbányai Bányász 1–3 (1–2).
Gólszerzők: Bencze Rajmond (25.), illetve Sergiu Bercea (21. és 34.), Robert Jitaru (80.). Tudósított: Somolyák István.
Zetelaki Fenyő–Szentegyházi Vasas SK 2–3 (0–1).
Gólszerzők: Simma Csanád (85.) és Fodor Attila (87.), illetve Deák Szabolcs (32.), Ambrus Tamás (62. és 76.). Tudósított: Karda Zoltán.
Csíkszentsimoni KSC–Csicsói Ezüstfenyő 4–3 (2–2).
Gólszerzők: Ferencz Hunor (7.), Tompos Szilárd (45.), Olteán János (49. és 59.), illetve Róth Róbert (14.), György Csaba (23.) és Cătălin Doltea (75.). Tudósított: Deák Ferenc.
Az Agyagfalvi Lendület SK–Székelykeresztúri Egyesülés mérkőzést elhalasztották, szeptember 11-én 17 óráról játsszák le.
A Székelyudvarhelyi Roseal SK csapata szabadnapos volt.
A Központi Játékvezetői Bizottság (CCA) megtartotta szokásos heti elemzését az elmúlt forduló Szuperliga-mérkőzéseiről, és elismerte, hogy a Bukaresti Dinamo–FK Csíkszereda találkozón Iuliana Demetrescu jogtalanul ítélt tizenegyest a hazai csapat javára.
A Sepsi OSK klubelnöke, Diószegi László a Helyzetbe hozunk! legújabb részében mesélt a háromszéki klub útjáról, kihívásairól és jövőképéről is. Szóba kerültek a játékvezetői döntések, a székelyföldi futball helyzete és a román bajnokság valós arca.
Átvette nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos nyertese, de nem kívánta nyilvánosságra hozni a személyazonosságát – jelentette be kedden a Román Lottótársaság. Néhány dolgot azért mégis elárult magáról.
A világ legdrágább villamosenergiájával rendelkező országok között Románia a 21. helyen áll – derül ki az Intelligens Energia Egyesület (AEI) által összeállított statisztikából, amely 144 ország lakosságának villamosenergia-árait vizsgálja.
Nicușor Dan kedden ismét egyeztet a négypárti kormánykoalíció vezetőivel a bírák és ügyészek speciális nyugdíjának ügyében, kétséges azonban, hogy sikerül-e kialakítani az államfő által meglebegtetett politikai kompromisszumot a pártok között.
Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!