A hétvégi fordulóban a Szárhegyi Bástya hazai pályán játszott, az ellenfél pedig a Székelykeresztúri Egyesülés volt. A jóval esélyesebb vendégcsapattal szemben egy félidőn át tartotta magát a Bástya, de a második játékrész elején gólt kapott.
Később másodszor is betaláltak a keresztúriak, megszerezve a győzelmet.
A Gyergyószentmiklósi VSK Balánbányán játszott, ahol nagyon elrontotta az első félidőt. A 14. percben már 2–0-ra vezettek a hazaiak, szünetben már 3–0-ra vezettek a hazaiak. Térfélcsere után talpra álltak a gyergyóiak, Fodor Tamás duplájával felzárkóztak, de egyenlíteni már nem sikerült.
Udvarhelyszéki összecsapást is rendeztek, melyen a Homoródalmási Homoród háromgólos hátrányba került a Székelyudvarhelyi Roseallal szemben, és csak a szépítő gólra futotta tőlük.
Labdarúgás, 4. Liga, Hargita megyei csoport, 7. forduló:
Balánbányai Bányász–Gyergyószentmiklósi VSK 3–2 (3–0),
gólszerzők: Ciprian Mitocaru (5. perc), Cătălin Balaban (14.) és Alexandru Buhai (39.), illetve Fodor Tamás (63. és 83.). Tudósított: Horváth Vilmos.
Gyergyószárhegyi Bástya–Székelykeresztúri Egyesülés 0–2 (0–0),
gólszerzők: Mátéfi Zsolt (47.) és Gagyi Elemér (67.). Tudósított: Fülöp Árpád.
Homoródalmási Homoród–Székelyudvarhelyi Roseal 1–3 (0–0),
gólszerzők: Knobloch Zoltán (79.), illetve Csíki Attila (62. és 70.), Pál-Katona Csaba (48.). Tudósított: Lőrincz Attila.
A Maroshévízi Pro Mureșul SK csapata szabadnapos volt.
A következő forduló (október 14–15.) programja: szombaton Keresztúr–Uvarhelyi Roseal (16 óra), vasárnap Szárhegy–Maroshévíz (11 óra) és Almás–Gyergyószentmiklós (16 óra). Balánbánya szabadnapos.
4. Liga, Hargita megyei csoport (2017–2018)
| M | GY | D | V | GK | P | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Székelykeresztúri Egyesülés | 24 | 19 | 1 | 4 | 89–25 | 58 |
| 2. | Balánbányai Bányász | 24 | 16 | 2 | 6 | 66–32 | 50 |
| 3. | Maroshévízi Pro Mureșul | 24 | 14 | 1 | 9 | 78–42 | 43 |
| 4. | Gyergyószentmiklósi VSK | 24 | 10 | 1 | 13 | 56–74 | 31 |
| 5. | Székelyudvarhelyi Roseal SK | 24 | 7 | 5 | 12 | 41–75 | 26 |
| 6. | Homoródalmási Homoród | 24 | 5 | 3 | 16 | 37–77 | 18 |
| 7. | Gyergyószárhegyi Bástya | 24 | 4 | 5 | 15 | 36–78 | 17 |
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
A Sepsi OSK Voluntari felett aratott 2–1-es győzelme nemcsak örömre, de bizakodásra is okot adott Diószegi László klubelnöknek, aki a szezon során először úgy nézhet rá a bajnoki tabellára, hogy csapata a felsőházi rájátszást érő 5. helyet foglalja el.
Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.
Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.
Az Európai Bizottság átfogó tervet terjesztett elő szerdán a nagy sebességű vasút fejlesztésének felgyorsítására, jelentősen csökkentve az utazási időt. Például Bukarest és Budapest között a jelenlegi 15 órát alig több mint 6 órára csökkentenék.
További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!