Milliméterrel maradt le a felsőházról az FK Csíkszereda

Józsa Csongor 2022. március 12., 16:09

Az előnyt megszerezte az FK Csíkszereda, a győzelmet nem a Brassói FC ellen a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának utolsó meccsén. Pedig a három ponttal révbe értek volna, így lecsúsztak a felsőházról.

Fotó: Veres Nándor

Szombaton szép számú közönség előtt lépett pályára az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának utolsó fordulójában. A tabella hátsó felében tartózkodó Brassói FC ellen a tét a győzelem megszerzése volt, ezzel pedig a másodosztály további eredményeitől függetlenül ott is találhatta magát a felsőházi rájátszásban.

Alaposan megnyomta az elejét a házigazda, az 5. percben be is talált, igaz Jelena gólját les címen érvénytelenítettek – jogosan. Pár pillanatra rá újból a hazaiak csatárát ugratták, a hálóőr viszont szemfüles volt, jó ütemben érkezett, így felszabadított.

A szorításból negyedórát követően tudott pár pillanatra szabadulnia a Cenk alatti együttesnek, Dumbravă akár megszerezhette volna az előnyt, tízről küldte rá, a labda lefordult a lábáról.

Nagyszerű ellentámadást vezethetett az FK a 16. percben, Gál-Andrezly passzolt tökéletesen Kovács elé, aki a kapussal szemben mellé lőtte. Popescu volt a brassóiak védőszentje, a kapus előbb ismét blokkolt Jelenával szemben, aztán Kovács próbálkozását hatástalanította.

A 40. percben tört meg a jég: Marrone cselezte be magát a tizenhatoson belülre, onnan pedig kapura tekerte, a játékszer a bal felsőben kötött ki (1–0).

Nem sokáig tartott a csíkszeredai szurkolók öröme, három minutumra rá Milchov lódult kapura a védők gyűrűjében, középre passzolt, a hátulról érkező Lambrinoc közelről bekotorta (1–1).

Miután a szünetben az Unirea Slobozia vezetett a Temesvári Ripensia ellen, így az FK Csíkszereda ekkor a virtuális hetedik helyen tartózkodott.

A második játékrész Schieb felső kapufájával indult, Takács beadását közelről, senkitől sem zavartatva, öt méterről fejelte a lécre. Túloldalt Gyengének kellet bemutatnia egy nagy bravúrt Milchov ziccerénél.

Jelena nem igazán volt elemében, a 68. percben kihagyott egy újabb ordító helyzetet, Schieb beadását hatról a kapusba lőtte. A cserékkel próbálta felrázni együttesét az edző, Valentin Suciu, a Hargita megyeiek továbbra is mentek előre, csakhogy a kapu előtt megtorpantak, helyzeteiket pedig elpuskázták.

A végjátékban, illetve a kilencperces hosszabbításban nem tudott kialakítania veszélyes szituációt a székelyföldi klub, a győzelem helyett csak egy pontot szerzett az FK Csíkszereda, miután a Slobozia megtartotta minimális előnyét, így ők is 33 ponttal zártak.

Miután az egymás közötti eredmény 0–0 volt, így a gólkülönbség volt a döntő, ez pedig az Unireának kedvezett.

Az FK Csíkszereda hetedikként végzett az alapszakaszban, a folytatásban a rájátszás alsóházban szerepelhet.