Hirdetés

Milliméterrel maradt le a felsőházról az FK Csíkszereda

Fotó: Veres Nándor

2022. március 12., 16:09

Az előnyt megszerezte az FK Csíkszereda, a győzelmet nem a Brassói FC ellen a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának utolsó meccsén. Pedig a három ponttal révbe értek volna, így lecsúsztak a felsőházról.

2022. március 12., 16:09
•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

Szombaton szép számú közönség előtt lépett pályára az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának utolsó fordulójában. A tabella hátsó felében tartózkodó Brassói FC ellen a tét a győzelem megszerzése volt, ezzel pedig a másodosztály további eredményeitől függetlenül ott is találhatta magát a felsőházi rájátszásban.

Hirdetés

Alaposan megnyomta az elejét a házigazda, az 5. percben be is talált, igaz Jelena gólját les címen érvénytelenítettek – jogosan. Pár pillanatra rá újból a hazaiak csatárát ugratták, a hálóőr viszont szemfüles volt, jó ütemben érkezett, így felszabadított.

A szorításból negyedórát követően tudott pár pillanatra szabadulnia a Cenk alatti együttesnek, Dumbravă akár megszerezhette volna az előnyt, tízről küldte rá, a labda lefordult a lábáról.

Nagyszerű ellentámadást vezethetett az FK a 16. percben, Gál-Andrezly passzolt tökéletesen Kovács elé, aki a kapussal szemben mellé lőtte. Popescu volt a brassóiak védőszentje, a kapus előbb ismét blokkolt Jelenával szemben, aztán Kovács próbálkozását hatástalanította.

A 40. percben tört meg a jég: Marrone cselezte be magát a tizenhatoson belülre, onnan pedig kapura tekerte, a játékszer a bal felsőben kötött ki (1–0).

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

Nem sokáig tartott a csíkszeredai szurkolók öröme, három minutumra rá Milchov lódult kapura a védők gyűrűjében, középre passzolt, a hátulról érkező Lambrinoc közelről bekotorta (1–1).

Miután a szünetben az Unirea Slobozia vezetett a Temesvári Ripensia ellen, így az FK Csíkszereda ekkor a virtuális hetedik helyen tartózkodott.

A második játékrész Schieb felső kapufájával indult, Takács beadását közelről, senkitől sem zavartatva, öt méterről fejelte a lécre. Túloldalt Gyengének kellet bemutatnia egy nagy bravúrt Milchov ziccerénél.

Jelena nem igazán volt elemében, a 68. percben kihagyott egy újabb ordító helyzetet, Schieb beadását hatról a kapusba lőtte. A cserékkel próbálta felrázni együttesét az edző, Valentin Suciu, a Hargita megyeiek továbbra is mentek előre, csakhogy a kapu előtt megtorpantak, helyzeteiket pedig elpuskázták.

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

A végjátékban, illetve a kilencperces hosszabbításban nem tudott kialakítania veszélyes szituációt a székelyföldi klub, a győzelem helyett csak egy pontot szerzett az FK Csíkszereda, miután a Slobozia megtartotta minimális előnyét, így ők is 33 ponttal zártak.

Miután az egymás közötti eredmény 0–0 volt, így a gólkülönbség volt a döntő, ez pedig az Unireának kedvezett.

Az FK Csíkszereda hetedikként végzett az alapszakaszban, a folytatásban a rájátszás alsóházban szerepelhet.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 19. forduló:

FK Csíkszereda–Brassói FC 1–1 (1–1).
Gólszerzők: Salvatore Marrone (40.), illetve Eduard Lambrinoc (43.).
FK: Gyenge – Takács, Gergely, Apró, Marrone – Csűrös, Kovács (Metoyan, 69.), Jebari (Bara, 90.), Gál-Andrezly (Ivanovici, 79.), Schieb (Rodri, 79.), Jelena. Edző. Valentin Suciu.
Brassó: Popescu – Drăgoi, Dumbravă, Gheorghe (Constantin, 73.), Maric – Lambrinoc (Iorga, 73.), Piper (Popa, 84.), Tesiya (Burlacu, 84.), Milcho – Zakaria (Andronic, 90.), Vasile. Edző: Călin Moldovan.

Labdarúgó 2. Liga, 2021–2022-es szezon, alapszakasz, 19. forduló

2. Liga, 2021–2022

Astra Giurgiu:
Astra Giurgiu:
•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Székely segítőjével érkezhet az FK Csíkszereda új vezetőedzője

Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.

Kiderült, hol játssza hazai meccseit a Corvinul: hosszú utak várnak a Sepsi OSK-ra és az FK-ra

Hivatalos közleményben jelentette be a labdarúgó 2. Liga bajnoka, a Vajdahunyadi Corvinul, hogy hol rendezi hazai mérkőzéseit a Szuperliga következő idényében. A döntés a székelyföldi klubokat is érinti, hiszen rájuk így hosszabb kiszállások várnak.

Székelyhon

Csúszópénz elfogadásakor ért tetten egy RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség

Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).

`
Krónika

Ismét pokollá válhat az utazás Erdély és Magyarország között

Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.

Krónika

Francia történet magyar „kéznyomokkal”, csipetnyi erdélyi színészi játékkal: Cannes-ban mutatták be Nemes Jeles új filmjét

Újabb magyar sikernek tapsolt perceken át a cannes-i közönség: Nemes Jeles László vasárnap bemutatott új filmjét, a Moulint mintegy tízperces álló ováció követte a vetítés után.

Főtér

Így élünk mi: virtuális gyalázkodásaink, a véleménydemokrácia és a populizmus

Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.

Ez is érdekelheti

Székely segítőjével érkezhet az FK Csíkszereda új vezetőedzője

Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.

Feljutott a Corvinullal, válaszút előtt Kilyén Szabolcs

A bajnoki címet szerző csapat tagja volt a szovátai származású labdarúgó a másodosztályban, viszont nagyon kevés lehetőséget kapott. A feljutás után Kilyén Szabolcs maradna a Vajdahunyadi Corvinulnál az élvonalban is, de mérlegelnie kell.

Kiderült, hol játssza hazai meccseit a Corvinul: hosszú utak várnak a Sepsi OSK-ra és az FK-ra

Hivatalos közleményben jelentette be a labdarúgó 2. Liga bajnoka, a Vajdahunyadi Corvinul, hogy hol rendezi hazai mérkőzéseit a Szuperliga következő idényében. A döntés a székelyföldi klubokat is érinti, hiszen rájuk így hosszabb kiszállások várnak.

A sportsajtóban Diószegi a sztár, a feljutás mellett Marius Ștefănescu visszatéréséről is cikkeznek

A Sepsi OSK feljutásától hangos a magyar és a román sportsajtó, a híradások középpontjában a klub közismert elnöke, Diószegi László áll, aki nem tudta palástolni abbéli örömét, hogy másodszor is sikerült kiharcolni az élvonalbeli tagságot.

Ignacio Heras maradna: az első osztályban akarok játszani ezzel a csapattal

Tovább tart az ünneplés a Sepsi OSK-nál, amely szombaton matematikailag is kiharcolta a visszajutást a Szuperligába. A sorsdöntő összecsapást követően a háromszékiek saját nevelésű játékosa, Batzula Hunor, valamint a gólgyáros, Ignacio Heras is értékelt.

Diószegi László: visszakaptam mindazt a csapattól, amit belefektettem

A Sepsi OSK egy rendkívül hosszú és kiélezett idény végén a Chindia elleni döntetlen után kiharcolta a visszajutást a Szuperligába, ezzel történelmet írt. A lefújást követően Diószegi László klubelnök és Hadnagy Attila sportigazgató boldogan értékelt.

Egy évet töltött a 2. Ligában, visszatért az élvonalba a Sepsi OSK (videóval)

Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.

Feljut vagy osztályozóra kényszerül a Sepsi OSK – élőben az utolsó forduló

Zárul a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása. Egy időpontban rendezik a 10. forduló meccseit. Nyitott kérdés, hogy a Vajdahunyad mögött melyik csapat jut fel egyenes ágon a Szuperligába, illetve ki kényszerül osztályozóra.

Minden a Sepsi OSK mellett szól? Mutatjuk, mit jósolnak a számok a mindent eldöntő párharc előtt

Kilencven sorsdöntő perc vár a háromszéki klubra, amely szombaton a Chindia Târgoviște ellen játszik hazai pályán. Megnéztük, kik lehetnek a mérkőzés nyerőemberei, valamint a legfontosabb befolyásoló tényezők, illetve mit mondanak a statisztikák.

Diószegi László beszédet intézett a játékosokhoz a sorsdöntő mérkőzés előtt (videóval)

Az utolsó, mindent eldöntő mérkőzéséhez érkezett a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga play-offjában. A háromszéki klub hazai pályán biztosíthatja be visszajutását a Szuperligába, a klub tulajdonosa, Diószegi László pedig személyesen motiválta a játékosokat.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!