Iorgulescut, aki 2013 óta áll a liga élén, egyhangúlag választották meg a Hivatásos Labdarúgó Ligát alkotó 16 élvonalbeli klub képviselői. Az LPF-választáson hasonló volt a helyzet, mint a Román Labdarúgó Szövetség április 12-én tartott elnökválasztásán, ahol Răzvan Burleanu szintén egyedüli jelöltként, egyhangú szavazatokkal nyerte el harmadik egymást követő mandátumát.
Harmadik ciklusában Gino Iorgulescunak az LPF élén az a fő célja, hogy növelje az 1. Liga televíziós jogainak értékesítéséből származó bevételét.
„Az új mandátumra számos célt tűztem ki magam elé. Mindenekelőtt a 2024–2029 közötti időszakra vonatkozó új televíziós jogokra vonatkozó szerződés megkötését. Megpróbáljuk növelni ennek a szerződésnek az értékét, természetesen, hacsak nem történnek más dolgok a világban... mint például az ukrajnai háború vagy más okok, amelyek ezt megakadályozzák. Célunk, hogy a fiatalokat vonzzuk az 1. Ligához, és növeljük a mérkőzések nézőinek számát – mutatott rá a megválasztását követő sajtótájékoztatón.
Iorgulescu arra panaszkodik, hogy eddig nem sikerült növelni a jelenlegi televíziós jogdíjszerződés összegét, tekintettel arra, hogy az új, 16 csapatos formátumban 49 mérkőzéssel több van az 1. Ligában.
„A legutóbbi mandátumom óta szemrehányást tehetek magamnak, amiért nem sikerült megállapodnom a jogtulajdonossal a jelenlegi szerződés összegének emeléséről. Mert az új formátumú bajnokságban 49 mérkőzéssel több van, és a szerződés változatlan maradt.
Pénzt kapnak a reklámokból és a nézettségből, és ennek egy részét nekünk kellene kapnunk. Emellett az 1. Liga nagy szponzorának is több pénzt kellene beletennie. Megpróbáljuk kideríteni, hogy vannak-e más cégek a piacon, amelyek érdeklődnek a televíziós jogok átvétele iránt” – magyarázta.
A jelenlegi, 2024-ig szóló szerződés értelmében az LPF évente 28 millió eurót plusz áfát kap, amelyet az első osztály 16 klubja között osztanak szét.
Gino Iorgulescu úgy véli, hogy ő és az FRF elnöke, Răzvan Burleanu jó dolgokat tettek az utóbbi időben, tekintve, hogy mindkettőjüket egyéni jelöltként és egyhangú szavazatokkal választották újra. „Mind a Szövetségnél, mind a Ligánál a tőlünk függő adminisztratív dolgok rendben voltak. Kivéve a sikereket, de mint látható, a román társadalom is szabadesésben van. És a futball is nagyban függ attól, hogy a klubok mit tesznek a játékosok megszerzése terén... kevesebb a pénz, és nem lehet nagy értékű játékosokat hozni. Úgy gondolom tehát, hogy elvégeztük a feladatunkat. A kapcsolat az FRF-fel most nagyon jó, és reméljük, hogy ez így is marad” – közölte a ligaelnök, kiemelve, hogy korábban a szövetséggel közös megállapodásra jutottak a VAR bevezetése kapcsán, és remélik, hogy a Szuperkupától kezdve lesz videóbíró az élvonalban.
Gino Iorgulescu közölte, hogy az LPF a Román Labdarúgó Szövetséggel és az Amatőr és Nem Amatőr Labdarúgók Szövetségével (AFAN) közösen
hamarosan bevezetnek bizonyos intézkedéseket a Spanyolországban használtak mintájára, hogy a játékosok és edzők időben megkapják a fizetésüket.
Ezen intézkedések végrehajtásával elkerülhető az a helyzet, amelyben a Medgyesi Gaz Metan és az Academica Clinceni klubok voltak ebben a szezonban, amikor az FRF bizottságai felfüggesztették őket a bérhátralékok miatt.
Az FRF-fel és az AFAN-nal együtt gondolkodunk egy Spanyolországból átvett megoldáson, hogy a játékosok és a technikai személyzet időben megkapja a fizetését. Nem tudom, hogy beavatkozhatunk-e a fizetési sapkába. Úgy értem, hogy megtehetjük, de a klubok dupla szerződéseket vagy további aktusokat köthetnek, amelyeket nem látunk, és ugyanabba a helyzetbe kerülünk” – mondta Iorgulescu.
Arra a kérdésre, hogy az LPF a Petrolul Ploiești és az FC Hermannstadt, az élvonalba feljutott és pénzügyi gondokkal küzdő klubok ügyében is lépni fog-e, Iorgulescu így válaszolt: „Nem tudunk ezekről a dolgokról, hogy rossz pénzügyi helyzetben vannak. Tesszük a dolgunkat, és biztosak vagyunk benne, hogy a költségvetésük nagy része a televíziós jogokból származik majd. Behívjuk őket és szakembereink megnézik a költségvetésüket, hogy milyen feltételek mellett tudják végigvinni az új bajnokságot.”
Justin Stefan, az LPF főtitkára szerint a spanyol modell alapján már a következő szezonban új intézkedéseket vezethetnek be. „Ami a spanyol modellt illeti, már együttműködünk az AFAN-nal, és valószínűleg a következő közgyűlésen szavazunk ezekről a szabályokról.
Így megpróbálunk gyorsabban beavatkozni azoknál a kluboknál, amelyeknél ilyen jellegű problémák mutatkoznak, és nem lesznek olyan helyzetek, mint amilyenek ebben a szezonban voltak” – nyomatékosította.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.