Az összecsapás első részében viszonylag gyenge volt a játék színvonala, a csapatok kevés alkalommal jutottak el a kapuig.
A hazai pályán játszó medgyesiek három pontot érő találatukat a második félidő elején szerezték, amikor szabadrúgás után a vendégek marosvásárhelyi származású kapusa, Tordai Örs nagyot hibázott, a róla kipattanó labdát a cseh védő, Ondrej Baco a hálóba továbbította.
Ezután az egyenlítésért hajtó tengerparti együttes volt veszélyesebb, de a próbálkozásokat rendre hatástalanította a hazai védelem.
A vereségi sorozatát megszakító Gaz Metan négy helyet is előrelépett a tabellán, és jelenleg a tizedik, miközben a Viitorul négy forduló óta nyeretlen, és biztosan az alsóházban zárja az évet.
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.
Erős érzelmeket váltott ki az erdélyi magyarok körében a magyarországi választás eredménye, sokan csalódottak, mások örülnek. Nekünk mindannyiukat meg kell értenünk, mert nincs két erdélyi magyar társadalom – hangoztatta Kelemen Hunor.
A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!