Az Aradi UTA–Chindia Târgoviște mérkőzéssel folytatódott szombaton délután a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának nyolcadik fordulója. Bálint László csapata pontjai zömét idegenben gyűjtötte eddig, a feljutás óta a piros-fehérek nem tudtak bajnokit nyerni a nyáron átadott új arénájukban.
Az UTA két gól nélküli döntetlen (a Voluntari és a Clinceni ellen), illetve a Poli Iași-tól elszenvedett vereség (2–3) után kiharcolta első győzelmét a Neuman Ferenc Stadionban.
A szombati mérkőzés egyetlen gólját a második félidő elején jegyezhettük fel:
Rrumbullaku beadása után a csapatkapitány Ciprian Rus készített elő Denis Rusunak, aki szépen csavarta a labdát a bal alsóba.
A 71. percben Octavian Ursu hagyott ki ziccert, de ez is belefért, az UTA otthon tartotta a pontokat, beérte a Chindiát és feljött az utolsó playoff-helyre.
Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 8. forduló
Szombati játéknap
Aradi UTA–Chindia Târgoviște 1–0 (0–0)
Gólszerző: Rusu (52.)
UTA: Iacob – Buștea, Albu, Benga, Rrumbullaku – Tescan (Ursu, a szünetben), Roșu, Isac (Erico da Silva 90+2.), Rusu – Morar (Al. Ioniță 76.), Rus. Edző: Bálint László.
Chindia: Aioani – Dinu, Pițian, Bourama, Ad. Ioniță (Martac 65.) – Neguț (Diaz 80.), Rață, Berisha (Neicuțescu 65.), Yameogo (Cherchez 89.) – Popa, Florea. Edző: Emil Săndoi.
Vezette: Iulian Dima (Bukarest)
19.30 Astra Giurgiu–Poli Iași
21.45 Sepsi OSK–Dinamo Bukarest
Vasárnap:
18.45 Konstancai Viitorul–FC Argeș Pitești
21.30 FC Voluntari–Kolozsvári CFR
Hétfőn:
21.00 FCSB–FC Hermannstadt
Korábbi eredmények:
Medgyesi Gaz Metan–FC Botoșani 1–2 (0–1)
Universitatea Craiova–Academica Clinceni 0–1 (0–0)
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.
Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.
Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.
Népszerű turisztikai célpont a válaszúti Bánffy-kastély, amely idén az Év Úti Célja verseny jelöltjei közé került. Szalma Anna-Mária idegenvezetővel a kastély múltjáról, felújításáról és mai kulturális szerepéről beszélgettünk.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!