Megszakadt az UTA hazai nyeretlensége

Székely Sport 2020. október 24., 16:26

Rus passzolt Rusuhoz, utóbbi pedig belőtte az aradiak három pontot jelentő gólját. Bálint László együttese negyedik nekifutásra tudott győzni hazai pályán az élvonalbeli bajnokságban.

Bálint László csapata hatodik a ligában Fotó: UTA Arad/Facebook

Az Aradi UTA–Chindia Târgoviște mérkőzéssel folytatódott szombaton délután a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának nyolcadik fordulója. Bálint László csapata pontjai zömét idegenben gyűjtötte eddig, a feljutás óta a piros-fehérek nem tudtak bajnokit nyerni a nyáron átadott új arénájukban.

Az UTA két gól nélküli döntetlen (a Voluntari és a Clinceni ellen), illetve a Poli Iași-tól elszenvedett vereség (2–3) után kiharcolta első győzelmét a Neuman Ferenc Stadionban.

A szombati mérkőzés egyetlen gólját a második félidő elején jegyezhettük fel:

Rrumbullaku beadása után a csapatkapitány Ciprian Rus készített elő Denis Rusunak, aki szépen csavarta a labdát a bal alsóba.

A 71. percben Octavian Ursu hagyott ki ziccert, de ez is belefért, az UTA otthon tartotta a pontokat, beérte a Chindiát és feljött az utolsó playoff-helyre.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 8. forduló
Szombati játéknap

Aradi UTA–Chindia Târgoviște 1–0 (0–0)
Gólszerző: Rusu (52.)
UTA: Iacob – Buștea, Albu, Benga, Rrumbullaku – Tescan (Ursu, a szünetben), Roșu, Isac (Erico da Silva 90+2.), Rusu – Morar (Al. Ioniță 76.), Rus. Edző: Bálint László.
Chindia: Aioani – Dinu, Pițian, Bourama, Ad. Ioniță (Martac 65.) – Neguț (Diaz 80.), Rață, Berisha (Neicuțescu 65.), Yameogo (Cherchez 89.) – Popa, Florea. Edző: Emil Săndoi.
Vezette: Iulian Dima (Bukarest)