Otthon kapott ki a Gaz Metan

Dobos László 2020. október 23., 20:15 utolsó módosítás: 2020. október 23., 21:15

Vendéggyőzelemmel kezdődött a román élvonalbeli labdarúgó bajnokság 8. fordulója. Pénteken kora este az FC Botoșani 2–1-re győzött a Medgyesi Gaz Metan otthonában.

Három pontnak örülhetett a vendégcsapat Fotó: Facebook/FC Botoșani

Szép futballt hozott az első félidő, a csapatok felváltva támadtak, de a tisztább gólhelyzetek a vendégek előtt adódtak. A 33. percben a medgyesi Cardoso jó helyzetből nem tudott gólt szerezni a házigazdáknak, a következő támadásnál azonban vezetéshez jutottak a vendégek: Patache jobb oldalon betört a 16-os területére, az átadásnak szánt labdája azonban a házigazdák védőjéről, Buteanról a hálóba pattant (0–1).

A 37. percben Deaconu egyenlíthetett volna, de távoli lövése kevéssel kerülte el a kaput, a 40. percben pedig az FC Botoșani növelhette volna előnyét, de Ongenda csak a kapussal szemben fölé lőtte a labdát. Az 58.percben a veszélyes ellentámadásba lendültek a vendégek, Roman betört a 16-os területőre, ahol Ondřej Bačo fellökte, a medgyesiek cseh hátvédje megkapta a második sárga lapját, így kiállították, Ongenda 11-esét azonban pedig védte Buzbuchi kapus.

Nem adták fel az erdélyiek, a 68. percben pedig emberhátrányban sikerült az egyenlítés: Ronaldo Deaconu közel 30 méterről bombagóllal lőtt (1–1). A Medgyes azonban nem tudta tartani az eredményt, az emberfölényben játszó vendégek a 87. percben újra betaláltak, Keyta volt eredményes közelről (1–2).