Hirdetés

Megszakadt az átok: győzni tudott idegenben a Kolozsvári CFR

Megszenvedett első idegenbeli győzelméért a Kolozsvári CFR. Korábbi felvétel
Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

Nem volt sétagalopp, de a labdarúgó Szuperliga 16. fordulójában végre megszerezte első idegenbeli sikerét a Kolozsvári CFR. A kincses városi gárda az utóbbi hetekben gyengélkedő Unirea Slobozia otthonából hozta el a három pontot.

Továbbra is keresi formáját a CFR, amely tizenöt forduló után mindössze a 13. helyet foglalta el, 13 szerzett ponttal. A Slobozia ugyan öttel többet gyűjtött, de négy egymást követő vereség után mély hullámvölgyben várta a találkozót.

A vasárnap kora délutáni mérkőzés elején egyik fél sem vállalt túl sok kockázatot, a játék főként a mezőnyben zajlott. Az első komolyabb helyzetre a 20. percig kellett várni, ekkor mindkét csapat veszélyeztetett: előbb Sinyan, majd a túloldalon Coadă fejese volt pontatlan.

Hirdetés

Ahogy telt az idő, fokozatosan átvette az irányítást a CFR, és a félidő hajrájához közeledve egyre több helyzetet alakított ki.

A nyomás végül a 42. percben érett góllá: Cordea távoli lövése utat talált a hálóba, így a szünetben a vendégek vezettek.

A fordulás után Louis Munteanu előtt adódott hatalmas lehetőség, ám ziccerben nem tudott túljárni a hazai kapus eszén. A hátralévő időben a Slobozia próbálta növelni a nyomást, de a kincses városiak szervezetten védekeztek, és megőrizték minimális előnyüket a lefújásig.

A CFR így megszerezte első idegenbeli győzelmét a Szuperliga idei kiírásában, miközben az Unirea Slobozia zsinórban ötödik vereségét szenvedte el, tovább mélyítve válságát.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 16. forduló:
Unirea Slobozia–Kolozsvári CFR 0–1 (0–1),
gólszerző: Cordea (42.).

Szuperliga, 2025–2026-ös szezon, alapszakasz, 16. forduló

Szuperliga, 2025–2026-ös szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Bukaresti Rapid Rapid
16
10
5
1
29-12
35
2
FC Botoșani Botoșani
16
9
5
2
28-13
32
3
Bukaresti Dinamo Dinamo
16
8
6
2
26-15
30
4
Universitatea Craiova U Craiova
16
8
5
3
27-18
29
5
FC Argeș Pitești FC Argeș
16
8
3
5
20-17
27
6
Konstancai Farul Farul
16
7
4
5
21-17
25
7
Galaci Oțelul Oțelul
16
6
5
5
23-14
23
8
Aradi UTA UTA
16
5
7
4
20-25
22
9
FCSB FCSB
16
5
5
6
24-23
20
10
Kolozsvári U Kolozsvári U
16
5
5
6
19-19
20
11
Unirea Slobozia Slobozia
16
5
3
8
17-21
18
12
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
16
3
7
6
21-28
16
13
Petrolul Ploiești Petrolul
16
3
6
7
10-15
15
14
FK Csíkszereda FK Csíkszereda
16
2
7
7
17-33
13
15
FC Hermannstadt Hermannstadt
16
2
5
9
14-26
11
16
Bukaresti Metaloglobus Metaloglobus
16
1
4
11
13-33
7
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A román szövetségi kapitány megtalálta a bűnbakot a vereségért

Búcsút intett a világbajnokságnak a román labdarúgó-válogatott, miután elveszítette a Törökország elleni párharcot a pótselejtezőben. A mérkőzést követően nagy volt a csalódottság a trikolóroknál, a szövetségi kapitány felelőssé tette az egyik játékosát.

Óriási a tét Isztambulban – életben tartaná világbajnoki álmait a román válogatott

Sorsdöntő megmérettetés vár csütörtök este a román labdarúgó-válogatottra Isztambulban: Mircea Lucescu együttese Törökország ellen lép pályára a világbajnoki pótselejtező elődöntőjében.

Székelyhon

Elfogadta a kormány, ennek megfelelően alakul az üzemanyag ára Romániában

Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.

`
Krónika

Szakorvosi rendelés is lesz a Nagyváradon magyar állami támogatással tető alá hozott „református laborban”

Alig fél évvel az ünnepélyes megnyitót követően máris szakorvosi rendelésekkel készül bővíteni szolgáltatásai sorát a Királyhágómelléki Református Egyházkerület orvosdiagnosztikai laboratóriuma.

Krónika

Trágyaszag keseríti meg egy erdélyi és egy partiumi város lakóinak életét

Erős trágyaszag miatt panaszkodtak csütörtökön a Kolozsváron és Aradon (illetve a két megyeszékhely vonzáskörzetében) élő lakosok. Az orrfacsaró bűz nem először okoz kellemetlenséget mindkét városban.

Főtér

„Ahogy a tetőfedőben bízunk, úgy kellene bíznunk a biológusban is!”

A 26. Kolozsvári Biológus Napok panelbeszélgetésének előadói a tudománynak az igazságon túli világban való helyéről beszélgettek. Spoiler: nem rózsás a helyzet.

Ez is érdekelheti

Tétovább kezdés után erős befejezés: féltucatnyi góllal biztosította be harmadik helyét a Sepsi OSK II.

Látványos második félidei játékával magabiztos győzelmet aratott a Sepsi OSK másodcsapata a labdarúgó 3. Liga alapszakaszának zárómérkőzésén, Nagy Sándor legénysége 6–0-ra győzött és ezzel megerősítette harmadik helyét a tabellán.

Fogadási botrány árnyékolja be a sereghajtó idényét, a csapatkapitányt is elveszítheti a klub

Úgy tűnik, nemcsak a pályán küzd nehézségekkel a Szatmárnémeti Olimpia VSK, hanem azon kívül is komoly problémákkal kell szembenéznie. A csapat három játékosa – köztük a csapatkapitány – is fegyelmi eljárás alá került a Román Labdarúgó-szövetségnél (FRF).

Az FK Csíkszereda fiatalja is betalált az U17-es válogatott győzelménél

Négy FK Csíkszereda-játékos kapott meghívót a korosztályos labdarúgó-válogatottak márciusi programjára, az U17-eseknél szereplő Bota Darius pedig már gólt is szerzett az Izland elleni Eb-selejtezőn.

A román szövetségi kapitány megtalálta a bűnbakot a vereségért

Búcsút intett a világbajnokságnak a román labdarúgó-válogatott, miután elveszítette a Törökország elleni párharcot a pótselejtezőben. A mérkőzést követően nagy volt a csalódottság a trikolóroknál, a szövetségi kapitány felelőssé tette az egyik játékosát.

Egy félidőt éltek a román remények, lemaradtak a világbajnokságról

Az első negyvenöt percben még kiválóan tartotta magát a román válogatott, de a szünet után elég volt egy védelmi hiba, amiből a törökök belőtték a győztes gólt, ezzel kiharcolták a továbbjutást a labdarúgó-világbajnokság pótselejtezőjének elődöntőjében.

Óriási a tét Isztambulban – életben tartaná világbajnoki álmait a román válogatott

Sorsdöntő megmérettetés vár csütörtök este a román labdarúgó-válogatottra Isztambulban: Mircea Lucescu együttese Törökország ellen lép pályára a világbajnoki pótselejtező elődöntőjében.

Batzula megszerezte első találatát a válogatottban

Magabiztos győzelemmel kezdte az U19-es Európa-bajnokság selejtezőjét a román válogatott, az első meccsen, szerdán délután Clinceni-ben 3–1-re legyőzte Andorra válogatottját, a csapat harmadik találatát a Sepsi OSK játékosa, Batzula Hunor szerezte.

Hat góllal indították a kupasorozatot a csíki lányok

Kiütéses győzelemmel kezdte szereplését a címvédő FK Csíkszereda a női labdarúgó Román Kupa csoportkörében. Szeitl Szilvia együttese szerda délután 6–1-re múlta felül a Bukaresti Rapid csapatát a Burus Csaba Sportparkban.

Ritka jelenet a megyei focibajnokságban, szurkolói busszal kísérik el a Szentegyházi Vasast

Nem mindennapi kezdeményezés kíséri a hétvégi fordulót a Hargita megyei labdarúgó-bajnokságban. A Szentegyházi Vasas drukkerei szervezetten utaznak a maroshévízi mérkőzésre.

Udvarhelyi rangadó a negyeddöntőben – kisorsolták a Hargita megyei kupasorozat párosításait

Kisorsolták a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának ötödik fordulóját, a legjobb négy közé jutásért pedig udvarhelyi rangadó következik: a Roseal a Golimpiákoszt látja vendégül.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!