Ötlettelen volt a játékuk, megszakadt a Marosvásárhelyi SE női csapatának győzelmi sorozata

Horváth Bálint Ottó 2023. április 30., 14:44 utolsó módosítás: 2023. április 30., 14:49

Meglepő vereséget szenvedett a Marosvásárhelyi SE a női labdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszásának 6. fordulójában, a vasárnapi játéknapon 2–0-ra kikapott a Bukaresti Fair Play vendégeként.

A bordó mezes vásárhelyiek március elején hazai pályán 3–0-ra nyertek a fővárosiak ellen, ezúttal viszont alulmaradtak Fotó: Haáz Vince

A marosvásárhelyi csapat tökéletes teljesítménnyel, öt győzelemmel zárta a playout odavágóit, így a kieső helyen álló fővárosiak ellen is jó eséllyel folytathatta a hibátlan menetelését.

A gól nélküli első félidőben a vásárhelyiek gyengén kezdtek, de aztán több nagy helyzetet kihagytak, majd kevéssel a szünet után a fővárosiak egy egyéni hibát kihasználva megszerezték a vezetést, majd negyedórával a vége előtt újra betaláltak, ezzel bebiztosították a három pontot.

„Kényelmetlen a bukaresti ellenféllel idegenben játszani, amely egy fiatal és jól képzett csapat, és nem sikerült megbirkóznunk velük. Rosszul kezdtük a mérkőzést, majd az első félidő közepére kiegyensúlyoztuk a játékot, helyzeteink voltak a kapussal szemben és a kapufát eltaláltuk, de sajnos nem sikerült megtalálni a megfelelő befejezést.

A második játékrészt egyéni hibával kezdtük, emiatt hátrányba kerültünk és utána nagyon nehéz volt felállni. Ötlet nélkül játszottunk, nem hoztuk azt a futómennyiséget sem, amire szükség lett volna ahhoz, hogy a javunkra döntsük a mérkőzést”

– nyilatkozta Mihály Sándor, a Marosvásárhelyi SE vezetőedzője. Kiemelte, egy balesetnek tekinti ezt a vereséget, és reméli, hogy a következő mérkőzéseken visszatérnek a győzelem útjára.

Ezzel a vereséggel a Marosvásárhelyi SE távolabb került az alsóház első helyétől, a Nagybánya ellen tíz gólt szerző CSM Alexandria hat ponttal elhúzott. A vásárhelyiek jövő vasárnap ismét idegenben játszanak, a sereghajtó Galaci Universitatea ellen javíthatnak.