Meglepetés a végére: a Temesvári Polival teljes a kupanegyeddöntő

Székely Sport 2021. október 28., 23:50 utolsó módosítás: 2021. október 28., 23:51

A másodosztály 15. helyén szerénykedő Temesvári Poli kiejtette az élvonalban pillanatnyilag hetedik Bukaresti Rapidot a labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjének utolsó mérkőzésen.

Fotó: FRF

Csütörtök este a temesvári Dan Păltinișanu Stadionban zárult a labdarúgó Román Kupa negyedik fordulója, ami után kialakult a legjobb nyolc mezőnye. Meglepetésre az utolsó helyet az SSU Politechica gárdája kaparintotta meg, a másodosztályban gyengélkedő bánsági csapat kiejtette a papíron sokkal esélyesebb Bukaresti Rapidot.

Bár a fővárosiak több alapemberüket pihentették, a temesváriak továbbjutása így is bravúrosnak nevezhető.

A szervezetten védekező hazaiak az első félidő derekán a Sampdoriától kölcsönzött olasz támadó, Erik Gerbi kontragóljával szereztek vezetést. A 70. percben a Rapidnál is megfordult Octavian Ursu döntötte el a meccset. A bukarestiek csak kapufáig jutottak, Albert Stahl révén az első félidő végén.

A csütörtöki játéknap egyik korábbi találkozóján a Sepsi OSK az FC U Craiovával szemben harcolta ki a továbbjutást Szörényváron (Drobeta-Turnu Severin).

A negyeddöntőben egy harmadosztályú (ACSO Filiași), két másodosztályú (FC Buzău és Temesvári Poli), illetve öt élvonalbeli alakulat – Sepsi OSK, Universitatea Craiova, Chindia Târgoviște, FC Argeș és az FC Voluntari) lesz érdekelt.

A következő kör mérkőzéseit november 30-a és december 2-a között rendezik.