A kupában jobban megy a Sepsi OSK-nak, bejutott a negyeddöntőbe

Horváth Bálint Ottó 2021. október 28., 20:10 utolsó módosítás: 2021. október 28., 20:13

A Román Kupában vetett véget a rossz eredmények sorának a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a sorozat csütörtök esti nyolcaddöntőjében 1–0-ra győzött az FCU Craiova 1948 csapatának vendégeként.

Achahbar távoli megpattant lövésével sikerült nyerni Fotó: Veres Nándor

A bajnokságban gyengén menetelő két együttes Drobeta Turnu Severinben találkozott egymással. A házigazda oltyánok nem fogadhatták a Ion Oblemenco Stadionban a háromszékieket, mivel a patinás arénában némrég cserélték ki a gyepszőnyeget, amely még nem alkalmas a játékra.

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, az első tíz percben mindkét oldalon adódott egy ígéretes lehetőség: előbb a hazaiak veszélyeztettek, Claudiu Bălan helyzeténél Niczuly mentett, majd erre a Sepsi OSK szabadrúgás után Mitrea fejesével válaszolt.

Az első félóra lejártával közelebb voltak a gólhoz a sepsiszentgyörgyiek, Ștefănescu keresztbe lőtt labdája néhány centiméterrel kerülte el a kaput.

Aztán a szünet előtt meg is szerezte a vezetést Cristiano Bergodi csapata, Achahbar kapura tartó távoli lövése a szerb védő, Marko Gajic fején megpattanva a hálóban kötött ki.

A folytatásban hajtottak az egyenlítésért az FCU játékosai, de a vendégek védelme jól zárt, így nem tudtak komolyabb helyzetet kialakítani. Sőt, a Sepsi OSK félórával a vége előtt eldönthette volna a párharcot, Askovski azonban kihagyta ziccerét.

A végéhez közeledve szabadrúgások után megvoltak a lehetőségeik a craiovaiaknak is, előbb Marquet jól helyezett lövését Niczuly kitolta a léc alól, majd Ondaan fölé lőtt.

A Sepsi OSK kapusa az utolsó percekben két sárga lappal kiállíttatta magát,

az elsőt időhúzás, a másodikat „kakaskodás” miatt kapra, így a hosszabbítás végén helyette Aganovic állt be a kapuba. A hazaiak – akiknél az eset után Kovacic is a kiállítás sorsára jutott – egymás után három szögletet is elvégezhettek, de kapuralövésig nem jutottak el.

A Sepsi OSK minimális győzelmével bejutott a kupasorozat legjobb nyolc csapata közé. A sepsiszentgyörgyiek harmadik mérkőzésüket nyerték meg ebben az idényben, ebből két sikert a kupában értek el.