Nyolc új játékossal bővült a Szárhegyi Bástya kerete a múlt szezon óta, és a gyarapodásra nagy szükség is volt, hiszen a tavalyi idény végén voltak mérkőzések, amelyekre épphogy ki tudott állni az együttes.
Gyergyószentmiklósról hazatért két ifjúsági játékos, Polgár Nándor és Szabó Szabolcs, továbbá négy, hazai környezetben nevelődő fiatal is bekerült a felnőttek közé, azaz Gál Áron, Gábor Szilárd, Szász Arnold és Jakab Attila játékára is számíthat idéntől György Mózes József edző.
Nagy tapasztalatot hoz magával a csomafalvi Köllő Csaba, aki szintén a Bástya színeiben játszik mostantól, Kiss Csaba Zsolt pedig Maroshévízről igazolt Szárhegyre – sorolta Györffy Zsolt, a csapat illetékese.
Az újonnan érkezett labdarúgókkal a Szárhegyi Bástya játékosállománya huszonnyolc főre nőtt, ami igen szép szám, csakhogy valójában mégsem túl rózsás a helyzet.
A leigazolt játékosok közül többen otthontól távol, egyetemen tanulnak, mások hónapokon át külföldön dolgoznak, így rendszeresen nem, csak alkalmanként tudnak segítségére lenni a csapatnak.
Vagyis a Bástya is azokkal a gondokkal küzd, mint általában a székelyföldi falvak hasonló együttesei (és nem csak). Csütörtökönként zajlanak az edzések, de egyelőre minimális létszámmal. Van, aki vakációzik, mások a munka miatt nem tudnak jelen lenni – vázolta Györffy.
Örvendetes viszont, hogy ősztől már két korosztályban is csapatot indít a Bástya a megyei bajnokságban, a focizó gyerekek száma nő, jelenleg negyven 2008-as születésű és annál fiatalabb labdarúgó-palántával foglalkoznak az edzők: Györffy Zsolt, Sajgó János, Kovács Csaba, Dumitru Vieru és Kovács Géza.
Sokéves hagyomány már a faluban a helyi kispályás focibajnokság – ez nem maradhat el továbbra sem. Változás viszont, hogy a sorozat most nem tavaszi-őszi rendszerű lesz, hanem téli bajnoksággá alakul, azaz azokban a hónapokban, amikor a füves pályán nincsenek mérkőzések, a csarnokba költözik a labdarúgás. November végétől márciusig zajlanak majd a fordulók.
A csapat átalakulóban van, generációváltás zajlik, nincs egy összeszokott gárda, így a 2018–2019-es idényre vonatkozóan nincs is nagy elvárás Szárhegyen: minden meccsen tisztességesen helytállni, ez a cél.
– mondta el Györffy Zsolt.
Az első fordulóban éppen gyergyószéki rangadó lesz, a Gyergyószentmiklósi VSK-t látják vendégül a szárhegyiek a jövő hét végén. Tudják, nem a Bástya az esélyes, de jó mérkőzést szeretnének játszani.
A szentmiklósiaknak pedig szívből kívánják, hogy teljesüljenek a céljaik. „Nekünk is jó volna, ha a térség központjának, a közeli városnak magasabb osztályban szereplő csapata lenne” – fogalmazott Györffy Zsolt.
A válogatott szünet után sem torpant meg a Sepsi OSK: az Újszentesi SK otthonában góllal debütált Nacho Heras a labdarúgó 2. Liga 6. fordulójában, a háromszékiek pedig fontos győzelemmel folytatták jó sorozatukat.
Nagy bejelentést tett a Csíkszeredai Sportklub: a kék-fehérekhez csatlakozott Antal Patrick, a Vienna Capitals fiatal támadója, aki már vasárnap este pályára léphet új csapatában. A játékos édesapja 1989 előtt Csíkszeredában hokizott.
Egy ember meghalt és négyen megsérültek szombaton egy Craiován történt tömegverekedésben – tájékoztatott a Dolj megyei rendőrség.
Élettársa veje gyilkolt meg egy román állampolgárságú férfit a magyarországi Tiszakécskén. Az elkövető egy erdőben elásta a székelyudvarhelyi származású áldozat holttestét.
Figyelemfelkeltő elemzést tett közzé a román mezőgazdaság súlyos helyzetéről Nicu Vasile, a Romániai Mezőgazdasági Termelők Egyesületeinek Ligája (LAPAR) elnöke. A tanulmány rámutat, hogy minimális a mezőgazdasági támogatási rendszer hatékonysága.
Nem Daniel David veri most szét a tanügyet, hanem a terminátor üzemmódba kapcsolt Ilie Bolojan.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!