Megérdemelten győzött, a harmadik helyre lépett előre az FK

Sebestyén Ervin 2022. október 02., 13:02

A győzelem reményében lépett pályára saját közönsége előtt az FK Csíkszereda, amelynek ellenfele az eddig nyeretlen Bukaresti Metaloglobus volt a labdarúgó 2. Liga nyolcadik játéknapján. A hazaiak remekül játszottak a második félidőben és otthon tartották mindhárom pontot.

A második félidőben indult be az FK Csíkszereda Fotó: Veres Nándor

A vasárnap délelőtti összecsapást visszafogott játékkal kezdte mindkét fél, az első komoly lehetőségre 27 percet kellett várni, Ivanovici remekül passzolta Suciu elé a labdát, aki a kapusba lőtte a labdát, így csak szöglet lett a helyzet vége. Nagy meglepetésre ez volt az egyetlen komoly gólszerzési lehetőség az első játékrészben.

A fordulást követően teljesen megváltozott a játék képe, sokkal bátrabban és hatékonyabban fociztak a csíkszeredaiak. A második félidő elején nagy nyomást helyeztek a bukarestiek védelmére, az 51. percben ez pedig góllá is érett. Pîrvulescu tekerte be remekül a labdát, amit a csapatkapitány, Kelemen Dávid bólintott a vendégek kapujába, ezzel megszerezve a vezetést a hazaiaknak (1–0).

Fotó: Veres Nándor

Nem sokkal később könnyen megduplázhatta volna előnyét az FK, Nemanic elé került a labda három méterre a vendégek kapujától, viszont rosszul ér hozzá a labdához, így végül kaput sem talált a próbálkozása. Alig egy perccel később El-Sawy veszélyeztetett, remekül cselezte magát helyzetbe, erős lövést eresztett el 15 méterről, viszont a kapus órási bravúrral szögletre tolta a játékszert, maradt az 1–0.

Továbbra is a hazaiak akarata érvényesült, a bukarestiek nem tudtak átjönni a térfélen sem a labdával. A 72. minutumban Kovács értékesített egy büntetőt, amivel kétgólosra növelte a két csapat közti különbséget (2–0).

A folytatásban is a csíkszeredaiak támadtak és habár újabb gólt nem szereztek, így sem forgott veszélyben a három pontjuk. Ezzel a győzelemmel feljöttek a harmadik helyre és alig két pont a hátrányuk az éllovas Galaci Oțelullal szemben.