Még többet is rúghattak volna a fővárosiaknak

Horváth Bálint Ottó 2023. március 04., 15:06 utolsó módosítás: 2023. március 04., 15:09

Magabiztos győzelemmel kezdte a női labdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszását a Marosvásárhelyi SE, szombaton délelőtt 3–0-ra múlta felül a Bukaresti Fair Play csapatát.

Fotó: Haáz Vince

Kötelező volt a három pont begyűjtése a marosvásárhelyieknek, akik a Sziget utcai műfüves pályán fogadták az utolsó előtti helyezett fővárosiakat.

A Marosvásárhelyi SE félóra játékot követően szerezte meg a vezetést, majd kevéssel a szünet előtt megduplázta az előnyét. Mihály Sándor vezetőedző csapata végig mezőnyfölényben játszott, és egyáltalán nem forgott veszélyben a győzelme.

Sok helyzetet kialakítottak, még három-négy gólt is szerezhettek volna, de a második játékrészben csak egy sikerült, ezt a 90. percben emberelőnyben lőtték, kevéssel ezelőtt a vendégek tíz emberre fogyatkoztak.

Az alsóházban a második helyen álló vásárhelyiek a következő fordulóban újra házigazdák lesznek, március 19-én a Galaci Universitatea lesz az ellenfelük.