A Sepsi OSK és az FCU Craiova 1948 közötti vasárnapi mérkőzést alig 26 perc után lefújta Andrei Chivulete játékvezető a Szuperliga 23. fordulójában, mivel a vendégek drukkerei magyarellenes skandálásuk miatt lehetetlenné tették a játék folytatását.
Az ügyet a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága vizsgálja meg a játékvezető és a mérkőzés megfigyelője, Octavian Goga által készített jelentés alapján.
A bizottság szerdai ülésén nem hoztak döntést, ehelyett újabb határidőt írtak elő, egy hét múlva, jövő szerdán dől el a mérkőzés sorsa.
A szabályzat egyértelműen fogalmaz a magyarellenes, xenofób és rasszista megnyilvánulások esetében, a Sepsi OSK zöld asztalnál 3–0-ra meg kellene nyerje a mérkőzést.
Diószegi László, a sepsiszentgyörgyi klub elnöke kedden a Székely Sportnak úgy nyilatkozott, szinte százszázalékig biztos abban, hogy a szerdai bizottsági ülésen nem fognak döntést hozni, mert mindenféle anyagot akarnak begyűjteni a meccsen történtekről. A klubvezető bízik abban, hogy józan döntés születik, mert a bíró a szabályzat szerint járt el, megtette azt a három lépést, amit ilyen esetben előírnak.
A Sepsi OSK számára kedvező döntésben fontos szerepet játszhat az is, hogy az FCU Craiova 1948 tulajdonosa,
Adrian Mititelu teljesen megváltoztatta beszédét, és immár azt állítja, hogy a háromszéki klubot hozzák ki győztesnek.
Az üzletember korábban úgy nyilatkozott, hogy a Sepsi OSK előre eltervezte a történteket, és az egyedüli felelős, mivel nem kezelte megfelelően a helyzetet. Ezt követően viszont tudomására jutott, hogy a klubjának egyik alkalmazottja aláírta a Sepsi által kiállított dokumentumot, amelyből kiderül, hogy az FCU Craiova felelősséget vállal a Sepsiszentgyörgyön jelen lévő szurkolókért.
Az FCU Craiova 1948 szerdán délután a hivatalos közösségi oldalán bejelentette, hogy tekintettel az elmúlt időszak eseményeire, amely során a csapat szurkolóinak egyes tagjai a törvénnyel és az FRF szabályzatával szembemenő cselekedeteket követtek el, és ezáltal hatalmas károkat okoztak a klubnak, a hazai mérkőzéseiket határozatlan ideig nézők nélkül fogják lejátszani.
Közölték továbbá, hogy az FRF-hez és az állami hatóságokhoz fordulnak az ilyen szurkolói megnyilvánulások megelőzését célzó jogszabályok sürgős elfogadása érdekében.
A klub mélységes sajnálatát fejezi ki a csapat hűséges szurkolóinak, különösen a bérlettulajdonosoknak és a becsületeseknek, akik semmiben nem hibásak, és viselik a következményeket.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!