A Sepsi OSK és az FCU Craiova 1948 közötti vasárnapi mérkőzést alig 26 perc után lefújta Andrei Chivulete játékvezető a Szuperliga 23. fordulójában, mivel a vendégek drukkerei magyarellenes skandálásuk miatt lehetetlenné tették a játék folytatását.
Az ügyet a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága vizsgálja meg a játékvezető és a mérkőzés megfigyelője, Octavian Goga által készített jelentés alapján.
A bizottság szerdai ülésén nem hoztak döntést, ehelyett újabb határidőt írtak elő, egy hét múlva, jövő szerdán dől el a mérkőzés sorsa.
A szabályzat egyértelműen fogalmaz a magyarellenes, xenofób és rasszista megnyilvánulások esetében, a Sepsi OSK zöld asztalnál 3–0-ra meg kellene nyerje a mérkőzést.
Diószegi László, a sepsiszentgyörgyi klub elnöke kedden a Székely Sportnak úgy nyilatkozott, szinte százszázalékig biztos abban, hogy a szerdai bizottsági ülésen nem fognak döntést hozni, mert mindenféle anyagot akarnak begyűjteni a meccsen történtekről. A klubvezető bízik abban, hogy józan döntés születik, mert a bíró a szabályzat szerint járt el, megtette azt a három lépést, amit ilyen esetben előírnak.
A Sepsi OSK számára kedvező döntésben fontos szerepet játszhat az is, hogy az FCU Craiova 1948 tulajdonosa,
Adrian Mititelu teljesen megváltoztatta beszédét, és immár azt állítja, hogy a háromszéki klubot hozzák ki győztesnek.
Az üzletember korábban úgy nyilatkozott, hogy a Sepsi OSK előre eltervezte a történteket, és az egyedüli felelős, mivel nem kezelte megfelelően a helyzetet. Ezt követően viszont tudomására jutott, hogy a klubjának egyik alkalmazottja aláírta a Sepsi által kiállított dokumentumot, amelyből kiderül, hogy az FCU Craiova felelősséget vállal a Sepsiszentgyörgyön jelen lévő szurkolókért.
Az FCU Craiova 1948 szerdán délután a hivatalos közösségi oldalán bejelentette, hogy tekintettel az elmúlt időszak eseményeire, amely során a csapat szurkolóinak egyes tagjai a törvénnyel és az FRF szabályzatával szembemenő cselekedeteket követtek el, és ezáltal hatalmas károkat okoztak a klubnak, a hazai mérkőzéseiket határozatlan ideig nézők nélkül fogják lejátszani.
Közölték továbbá, hogy az FRF-hez és az állami hatóságokhoz fordulnak az ilyen szurkolói megnyilvánulások megelőzését célzó jogszabályok sürgős elfogadása érdekében.
A klub mélységes sajnálatát fejezi ki a csapat hűséges szurkolóinak, különösen a bérlettulajdonosoknak és a becsületeseknek, akik semmiben nem hibásak, és viselik a következményeket.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!