Hirdetés

Medgyesen sem ment az FK-nak, már ötmeccses a negatív sorozat

Az FK Csíkszereda nagyon simán kikapott a szebeniektől. Korábbi kép
Fotó: Veres Nándor

2021. augusztus 30., 15:58

Sorozatban ötödik vereségét szenvedte el az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga alapszakaszában. Tegnap délután, az 5. forduló zárómérkőzésén a csíkiak az FC Hermannstadt otthonában szenvedtek 4–1-es vereséget.

2021. augusztus 30., 15:58

A mérkőzést Medgyesen rendezték, stadionépítési munkálatok miatt idén ősszel ez lesz a szebeniek otthona.

Hirdetés

Többet kezdeményezett az első félidőben a házigazda szebeni gárda, amelynek három nagy gólhelyzete volt az első 45 percben. A 11. percben Buhăcianu, majd Balaure lőtt közelről mellé, a 25. percben Gyenge lábbal mentett Buhăcianu elől, a 39. percben azonban a harmadik nagyszebeni helyzet góllal zárult:

Petrișor Petrescu tört be bal oldalon a 16-os területére, majd négy csíki játékost is kicselezve védhetetlenül a hosszú felsőbe lőtte a labdát (1–0).

A vendég csíkiak szintén három gólhelyzetig jutottak: a 13. percben a hazai kapus védte Kelemen fejesét, ugyanaz a Pop a 36. percben szögletre mentette Bara távoli lövését, a 39. percben pedig Ivanovici lövését blokkolták a hazai védők.

Szebeni támadásokkal kezdődött a második játékrész, az 52. percben Plazonja lövését még védte Gyenge, két perccel később azonban Oroian a csíki 16-oson belülről, nagy kavarodásban, több védő közül a kapuba lőtte a labdát (2–0).

Az 57. percben szépíthetett volna a székelyföldi gárda, a 17 méterről megítélt szabadrúgást azonban Takács a sorfalba lőtte. A 65. percben újabb nagy gólhelyzetet hagytak ki a vendégek, Ivanovici lövése centiméterekkel gurult el a kapufa mellett.

A mérkőzés utolsó felében többet támadott az FK, a házigazdák pedig ellentámadásokkal próbálkoztak.

A 74. percben egy szép ellentámadás végén Călin Popescu lesgyanús helyzetből közelről betalált (3–0).

A szebenieknek volt a 82. percben is egy óriási helyzetük, Balaure azonban közelről kapu mellé lőtte a labdát.

A hajrában a múlt héten leigazolt Jelena Richárd megszerezte az FK szezonbeli első gólját, a magyarországi csatár Rotartól kapott jó passzt a 16-oson belül és kilőtte a hosszú alsó sarkat (3–1).

A ráadás első percében bal oldali szabadrúgáshoz jutott az FC Hermannstadt, Silviu Balaure pedig kapust és a védelmet is meglepve a rövid alsóba tekerte a labdát (4–1).

Labdarúgó 2. Liga, 5. forduló:
FC Hermannstadt–FK Csíkszereda 4–1 (1–0)
Gólszerzők Petrescu (39. perc), Oroian (54.), Popescu (74.), Balaure (90.+1), illetve Jelena (88.).
FC Hermannstadt: Pop – Pantea (Tomșa, 77.), Bejan, Stoica, Opruț (Issah, 77.), Alhassan, Mino Sota, Petrescu (Lungu, 63.), Balaure, Buhăcianu (Plazonja, 46.), Oroian (Popescu,63.). Vezetőedző: Marius Măldărășanu
FK Csikszereda: Gyenge Szilárd – Takács Rareș, Kelemen Dávid (Jelena Richárd, 51.), Daniel Vereguț, Bor Dávid, Bara Levente, Casiadi-Bakó Soma, Petre Ivanovici (Bogdan Rotar, 82.), Marvin Schieb (Rodri Hernando, 75.), Peter Gal-Andrezly, Rokas Krušnauskas. Vezetőedző: Valentin Suciu
Vezette: Adrian Viorel Cojocaru (Galac)

Labdarúgó 2. Liga, 2021–2022-es szezon, alapszakasz, 5. forduló

2. Liga, 2021–2022

Astra Giurgiu:
Astra Giurgiu:
4 hozzászólás
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Piros pont a Rapidnak: magyar nyelvű üzenettel fogadták a csíkiakat

A Bukaresti Rapid vezetősége remek házigazdának bizonyult, magyar nyelvre lefordított üzenettel fogadta a vendég FK Csíkszeredát a két csapat péntek esti bajnoki mérkőzésén.

Kemény büntetésre számíthat az FK Csíkszereda bosszankodó légiósa (videóval)

Újabb nagyarányú vereséget szenvedett az FK Csíkszereda a fővárosban, pénteken este 4–1-re kapott ki a Bukaresti Rapid otthonában. A találkozó után Ilyés Róbert vezetőedző közölte, hogy Anderson Ceara büntetésre számíthat a kifakadásáért.

Székelyhon

Parajdon megszűnt a turizmus, az átutazók tartják „lélegeztetőgépen” az árusokat

Idén Parajd és egész Sóvidék élete gyökeresen megváltozott. A bányakatasztrófa nemcsak a turizmust, hanem a helyiek mindennapjait is felforgatta. Megkérdeztük az érintetteket, hogy hogyan élték meg az elmúlt időszakot.

`
Krónika

A település, ahol túl későn épült híd a Maroson – Maroknyian lakják Oláhdellőt, de kitartanak

Oláhdellő az a Maros megyei település, ahová túl későn építettek Maros-hidat, így aki csak tehette, elvándorolt. A faluban kevesebb mint ötven református él, nemrég mégis gyülekezeti termet szenteltek, amit meg is töltötték a hívek.

Krónika

Van, ahol éjszaka óta tart a havazás, másutt eső vagy havaseső várható

Sárga jelzésű, azaz elsőfokú, kiadós esőre vonatkozó riasztás van érvényben a fővárosban és az ország további 13 megyéjében, míg a hegyvidéken havas esőre és havazásra kell számítani az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint.

Főtér

Így gyilkoltak a dualizmuskori szatmári nők

Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.

Ez is érdekelheti

Már nem adna egyetlen ajándékot sem vetélytársának a Sepsi OSK

A felsőházi rájátszásba jutásért küzdő egyik vetélytársát fogadja a Sepsi OSK, amely nem engedhet meg magának újabb botlást a Jászvásári Poli ellen.

Megszakadt a Marosvásárhelyi ASA hazai győzelmi sorozata

Az előző hazai mérkőzésein legkevesebb három találatot szerző Marosvásárhelyi ASA ezúttal gólképtelen volt a Concordia Chiajna ellen, ezzel megszakadt a hatmeccses győzelmi sorozata saját közönsége előtt a labdarúgó 2. Ligában.

Megfellebbezte a döntést, visszaszerezné az elveszített pontját a Sepsi OSK

A sepsiszentgyörgyi klubvezetőség nem hagyja annyiban, a végsőkig hajlandó elmenni azért, hogy visszakapja a Chindia Târgoviște ellen zöld asztalnál elveszített mérkőzésen megszerzett egy pontot.

Selymes sikeresen debütált, túljelentkezés van a 2. Liga felsőházáért

Visszavezette a bukdácsoló Jászvásári Polit a győzelem útjára az új edző. Csak egy csapat teljesítménye stabil, képben még a Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA is az első hat helyért szóló küzdelemben.

Elnyelt két Sepsi-pontot a munténiai mocsár (videóval)

Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.

Van egy dolog, amiben mindenképp javulnia kell a Sepsi OSK-nak

Idegenbeli mérkőzéssel folytatja a labdarúgó 2. Liga alapszakaszát a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, vasárnap kora délután a kellemetlen ellenfélnek számító CS Afumați otthonában igyekszik megszerezni a három pontot.

A Corvinul nem tud hibázni, nyert a Szatmárnémeti is a 2. Ligában

A Vajdahunyad továbbra is menetel, az egyetlen csapat, amelyik nem szenvedett vereséget a másodosztályban. Idegenből hozta el a pontokat az Olimpia.

Meggyűlt a baja a kiesőjelölttel a Marosvásárhelyi ASA-nak

Hiába játszott sokáig kétgólos előnyben, a legvégén izgulnia kellett a győzelemért a Marosvásárhelyi ASA-nak a CS Tunari vendégeként a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 14. fordulójában.

Elköszöntek Magyari Szilárdtól Szatmáron

Közös megegyezéssel felbontották a farkaslaki származású támadó szerződését a labdarúgó 2. Ligában újonc Szatmárnémeti VSK-nál.

Bele kell húzzon Selymes Tibor a Jászvásári Poli élén

A székely labdarúgás egyik meghatározó alakja, Selymes Tibor vette át a másodosztályú Jászvásári Poli irányítását. A balánbányai születésű szakember a Székely Sportnak nyilatkozott a rá váró új kihívásról.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!