A vásárhelyiek a nyitófordulóban 4–0-ra veszítettek az újonc, ám megerősödött Besztercei Gloria otthonában, ahol jóval nagyobb különbséggel is kikaphattak volna.
A második játéknapon a Temesvári Poli elleni hazai mérkőzésüket elhalasztották, így a harmadik fordulóban ismét idegenben léptek pályára. A Banat Girls vendégeként sem termett babér számukra, ráadásul ezúttal hatszor vették be a kapujukat, válaszolni pedig egyszer sem sikerült.
A folytatásban még erősebb ellenfelekkel találkozik a Marosvásárhelyi SE, két hét múlva, október 1-jén a bajnoki címvédő Kolozsvári U-t fogadja, majd három nappal később bepótolja a temesváriak ellen elmaradt meccsét, azt követően pedig az FK Csíkszereda vendége lesz.
| 2023. 09. 08. 10:00 | Temesvári Poli Temesvári Poli | CSM Alexandria CSM Alexandria | 6-0 |
| 2023. 09. 15. 13:00 | Besztercei Gloria Gloria | Konstancai Farul Farul | 1-0 |
| 2023. 09. 15. 11:00 | Banat Girls Banat Girls | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | 6-0 |
| 2023. 09. 15. 12:00 | Kolozsvári U Olimpia U Olimpia | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 0-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Besztercei Gloria Gloria | 3 | 3 | 0 | 0 | 9-0 | 9 |
2 | Temesvári Poli Temesvári Poli | 2 | 2 | 0 | 0 | 9-1 | 6 |
3 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 3 | 2 | 0 | 1 | 7-5 | 6 |
4 | Konstancai Farul Farul | 2 | 1 | 0 | 1 | 5-1 | 3 |
5 | Banat Girls Banat Girls | 2 | 1 | 0 | 1 | 8-5 | 3 |
6 | Kolozsvári U Olimpia U Olimpia | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-1 | 0 |
7 | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-10 | 0 |
8 | CSM Alexandria CSM Alexandria | 3 | 0 | 0 | 3 | 0-15 | 0 |
Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.
Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.
Két autó ütközött, az egyik lesodródott az úttestről szombat reggel a Cekend-tetőn.
Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!