„Úgy mondanám, van egy kis keserűség az ember szájában, mert emberelőnyben nem tudtuk megtartani a vezetést” – válaszolt Rossi az MTI kérdésére, hogy félig üres vagy félig tele van a pohár. „A gólt rögzített helyzetből kaptuk, és ezt tudtuk, hogy kerülni kell, mert a hollandok nyolc-kilenc játékosa 190 centis, ráadásul fantasztikus technikai képességekkel rendelkezik. Ilyen becsúszhat, úgyhogy gratulálok a srácoknak.
Ma este sikerült lehozni a tervet, sok esetben ügyesek voltak. Le a kalappal a kezdők és a cserék előtt is. Ez a hozzáállás kell”.
A szakvezető kifejtette, ennyire nem szeret védekezni, de ilyen minőségű riválissal szemben ezt a taktikát kell alkalmazni, ez világosan kiderült az 5–0-s németországi vereség alkalmával, amikor megpróbáltak magasan nyomást gyakorolni, de a játékosok „elfogytak” a második félidőre.
Rossi a bravúros pontszerzés kivívásában nagyon fontosnak tartotta, hogy az első helyzetet sikerült kihasználni.
„Boszniában ugyanígy kell teljesíteni. Persze ott megpróbálunk ennél többet támadni és nyerni, de legalább döntetlent kell elérni, mert ez kell ahhoz, hogy bennmaradjunk a Nemzetek Ligája élvonalában” – utalt a hétfői találkozóra a szakvezető.
Kollégája, Ronald Koeman inkább félig telinek látta a poharat a döntetlen után, mert emberhátrányban sikerült a csapatának pontot mentenie.
„Nehéz meccs volt, a magyar csapat jól küzdött. Ma minden olyan nehézkesen ment. Olyan helyzetbe kerültünk, hogy a pálya középső részét nem tudtuk megjátszani, mert ott nagyon sűrű volt a magyar csapat, ezért a széleken kellett volna többet próbálkozni. Emberhátrányban pedig örülhetünk, hogy sikerült pontot szerezni” – mondta a hollandokat irányító tréner.
Koeman szerint az volt a probléma, hogy nehezen tudták megtalálni labdával a támadókat. Ez a második félidőben már jobban ment, Gakpo ezért veszélyesebbé vált, de a befejezések pontatlanok voltak. A késői cseréket azzal indokolta, hogy úgy érezte, fognak gólt szerezni.
„Egyértelműen azt éreztük, hogy meg lehet a mérkőzés, és talán a második gólt is be tudjuk rúgni, de azt is tudtuk, hogy a hollandok annak ellenére próbálkoznak majd, hogy eggyel kevesebben vannak. Sajnos megszerezték az egyenlítő gólt, utána a mérkőzés legvégén már ők álltak be védekezni, mivel ilyen körülmények között nekik jó volt a döntetlen is. Sajnálom, hogy nem tudtuk rárúgni a másodikat” – mondta Csoboth Kevin, a svájci St. Gallen játékosa,
aki hozzátette, a mérkőzés előtt aláírták volna ezt a végeredményt, de frusztráló, hogy emberelőnyben kapták az egyenlítő gólt.
Ugyanakkor kiemelte, hogy egy nagyon erős válogatott ellen sikerült pontot szerezniük, amely végig irányította a mérkőzést.
A 24 éves támadó jelenleg csak és kizárólag a bosnyákok elleni összecsapásra koncentrál. „Két teljesen más meccsről beszélhetünk, itthon a bosnyákok eléggé beálltak védekezni, nehéz volt őket feltörni, és nem is tudtuk igazán. Én inkább a kontrákra vagyok specializálódva, de akkor ehhez kevés hely volt. Hátha most idegenben már az első félidőben meg tudjuk szerezni a vezetést, és akkor ha kijjebb jönnek, lehet lesz lehetőségem ismét kontrázni” – mondta Csoboth.
Dibusz Dénes szerint mindenki beletette a maximumot a mérkőzésbe, fegyelmezett és zárt védekezést nyújtottak, pedig többen is problémákkal küzdenek. A közvetett szabadrúgásról elmondta, hogy a csapatkapitány Szoboszlai Dominikkel találták ki azt a kirúgási figurát, amellyel meg akarták lepni a hollandokat, ez első próbálkozásra sikerült, másodikra viszont nem.
„A másodiknál kérdeztem tőle, hogy mi legyen, azt mondta, legyen ugyanaz. Leraktam a labdát, majd megváltoztatta magában ezt a döntést, mivel látta, hogy nem támadják le, bár nyilván nem tudták volna letámadni, mivel nem volt játékban a labda. Sajnos itt hozott egy rossz döntést” – mondta a ferencvárosi hálóőr.
A 33 esztendős kapus szerint mindenképpen pozitívum, hogy a németek elleni ötgólos vereséget követően ennyire egységesen, önfeláldozóan és fókuszáltan tudtak játszani,
gyakorlatilag 85 percen keresztül védekeztek, és próbáltak visszatérni ahhoz a játékhoz, amely tavaly jellemezte a csapatot.
„Helyén kell kezelnünk magunkat és azt, hogy mire képes ez a csapat reálisan, és milyen játékkal tudunk eredményt elérni. Azt gondolom, ez most működött” – hangsúlyozta Dibusz, majd hozzátette, az első félidőben többször tudtak kontratámadást indítani, és a jó védekezésük miatt a hollandoknak szinte az egész mérkőzésen nem alakult ki komolyabb helyzetük.
Úgy vélte, a hollandok elleni döntetlenből még nem lehet arra következtetni, hogy hétfőn majd Boszniában is könnyedén „lehozzák a meccset”, mivel az sem lesz könnyebb, ugyanis a bosnyákok épp úgy győzni akarnak majd, mint a magyarok.
A gólszerző Sallai Roland szerint centiken múlt, hogy az első lövése a kapufán landolt és nem a hálóban, de a 32. percben szerzett gólja kárpótolta. „Azért maradjunk a realitás talaján, mégis a holland válogatott ellen játszottunk.
– hangsúlyozta a nemrég a török Galatasarayhoz igazolt Sallai, majd bevallotta, hogy nem volt százszázalékos formában, kötéssel játszott és fájdalmai is voltak, de ezt félre tudta tenni arra a 65 percre, amíg a pályán volt.
A csoportban harmadik helyen álló magyarok hétfőn 21.45-kor a sereghajtó Bosznia-Hercegovina vendégei lesznek Zenicában.
Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.
Második felkészülési mérkőzését is lejátszotta ausztriai edzőtáborában az FK Csíkszereda. Szabó István együttese ezúttal 2–1-re kikapott a cseh élvonal újoncától, az FC Zbrojovka Brnótól.
Óriási hasadás keletkezett az A10-es sztráda Szászsebes és Torda közötti szakaszán, a sofőröket óvatosságra intik.
Ritka történelmi „időrétegekre” bukkantak a régészek a Iași megyei Ursoaián: miközben egy hatezer éves, a Cucuteni kultúrához tartozó település nyomait kutatták, második világháborús tüzérségi lőszereket is találtak a kukoricásban.
Jelentős repedés és süllyedés keletkezett az A10-es autópálya Szászsebes és Torda közötti szakaszán, Torda közelében. A közösségi médiában közzétett felvételek alapján az útpálya két forgalmi sávját is érinti a károsodás.
A román királyi család hivatalosan el nem ismert tagját hamarosan kiadhatják Romániának, ahol börtönbüntetés vár rá. II. Károly unokájának portréja.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!