Sokáig érett a nagy meglepetés, de nem húzták ki a végéig a magyarok

Horváth Bálint Ottó 2024. október 11., 23:58 utolsó módosítás: 2024. október 12., 00:11

Szinte az egész mérkőzésen védekezni kényszerült a magyar labdarúgó-válogatott Hollandia ellen. Mégis közel állt a győzelemhez, a hajrában viszont nem sikerült megőrizni az előnyt a Nemzetek Ligája A divíziójának harmadik fordulójában.

Közel álltak a győzelemhez, a hajrában viszont nem sikerült megőrizni az előnyt Fotó: MTI/Czeglédy Zsolt

Telt ház előtt lépett pályára a Puskás Arénában pénteken este a magyar nemzeti együttes, amely a találkozó előtt az utolsó helyen állt a csoportban, így nagy szüksége volt a pontszerzésre a nagy favorittal szemben.

A mérkőzés elejétől hatalmas mezőnyfölényben játszottak a hollandok, mégis a magyar csapat alakította ki az első gólszerzési lehetőséget, a 17. percben Szoboszlai szöglete után Sallai a kapufát találta el.

A vendégek klasszisjátékosai tehetetlenek voltak támadásban, mivel remekül tömörült a magyar védelem és lezárták a területeket előttük.

Aztán a 32. percben Szoboszlai labdát szerzett a középpályán, gyorsan végig vitték a támadást, Nagy Zsolt beadása után Sallai közelről a hálóba lőtt, ezzel meglepetésre a magyarok megszerezték a vezetést.

A szünet előtt Szoboszlai érthetetlen hibát követett el, szabálytalanul végezte el a kirúgást, így közvetett szabadrúgáshoz jutottak a hollandok, de Dibusz kivédte Gakpo lövését, így a szünetig nem változott az állás.

•  Fotó: MTI/Hegedüs Róbert
Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

A folytatásban is egyből nyomás alá helyezték a magyar kaput a vendégek, a 60. percben nagy lehetőségük volt az egyenlítésre, azonban Reijnders elrontotta a befejezést. A próbálkozásaik továbbra sem vezettek eredményre, pedig Brobbey előtt is nagy helyzet adódott, tisztán fejelhetett, de nem tudta kapura irányítani a labdát.

Az utolsó bő tíz percre emberelőnybe került a magyar válogatott, miután a holland csapatkapitány, van Dijk rövid időn belül két sárga lapot kapott. Ennek ellenére mégis kiegyenlítettek, szabadrúgás után Dumfriesről lemaradtak a magyar védők, aki védhetetlenül fejelt a kapuba.

Az utolsó perceket támadásban töltötték a magyarok, azonban nem sikerült veszélyes helyzetig eljutniuk, így döntetlennel zárult az összecsapás.

Marco Rossi csapata közel volt ahhoz, hogy óriási meglepetést okozzon, de nem tudta kihúzni kapott gól nélkül. Mivel a hétfői ellenfél bosnyákok 2–1-re kikaptak otthon a németektől, az egymás elleni meccsük előtt a magyarok feljöttek a csoport harmadik helyére.

Labdarúgó Nemzetek Ligája, A divízió, 3-as csoport, 3. forduló:

Magyarország–Hollandia 1–1 (1–0).

Gólszerzők: Sallai (32.), illetve Dumfries (83.).
Magyarország: Dibusz – Fiola, Orbán, Dárdai M. (Botka, a szünetben) – Bolla (Gera, 90.), Nikitscher, Schäfer, Nagy Zs. – Szoboszlai, Sallai (Csoboth, 65.) – Varga B. (Nagy Á., 79.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi.
Hollandia: Verbruggen – Dumfries, Van Dijk, De Vrij (Malen, 77.), Van de Ven – Gravenberch, Reijnders, Q. Timber (G. Til, 77.) – Gakpo (Hato, 90.), Zirkzee (Brobbey, 77.), Simons (De Ligt, 81.). Szövetségi kapitány: Ronald Koeman.