Maratoni edzőmeccset játszott Ausztriában a Sepsi OSK

Orbán Zsolt 2021. július 05., 20:51 utolsó módosítás: 2021. július 05., 21:03

A háromszéki labdarúgócsapat 3x45 perces formaellenőrzőn mérte össze tudását az orosz élvonalbeli FK Ufával. A Konferencia Liga selejtezőjére készülő Sepsi OSK 3–1-es győzelemmel folytatta jó sorozatát az ausztriai edzőtáborban.

Pár nap alatt második orosz ellenfelét is legyőzte a Sepsi Fotó: Sepsi OSK/Facebook

Leo Grozavu együttese előbb az osztrák harmadosztályú Bischofshofen (1–0), majd pár napja az előző szezonban a BL-csoportkörben vitézkedő FK Krasznodart (2–1) győzte le a kapruni felkészülés során, hétfőn délután pedig a szintén orosz Premjer Ligában érdekelt FK Ufával találkozott.

Az SK Waidring pályáján rendezett hétfői edzőmeccs kelet-európai idő szerint 17.30-kor kezdődött és 20 óra 15 perc körül ért véget. A csapatok úgy döntöttek, rendhagyó módon három játékrészt játszanak, így végül több mint 135 percig gyötörték egymást.

Fotó: Sepsi OSK/Facebook
A maratoni felkészülési mérkőzésen – amelyen a háromszékieknél a legtöbb kerettag lehetőséget kapott – nem született gól az első félidőben. A Sepsi a szünet után becserélt Cvetelin Csuncsukov találatával szerzett vezetést a 61. percen, a bolgár csatár egy előrevágott labdára csapott le és  bombázott laposan a kapu jobb oldalába.

Pár perccel később másik két csere hozta össze a második Sepsi-gólt: Cristian Bărbuț szerezte meg a játékszert a jobb szélen, jó ütemű beadását a hosszún érkező Golofca becsúszva továbbította a hálóba.

Az oroszok a harmadik „harmadban” Hamid Agalarov révén szépítettek, ám a 114. percben Golofca duplázni tudott, miután egy kapuskirúgással ziccerbe került és ezt higgadtan értékesítette.

A Sepsi OSK csütörtökön a cseh Fortuna Ligát az ötödik helyen záró Viktoria Plzen ellen játssza utolsó felkészülését az ausztriai edzőtáborban.

A háromszéki piros-fehérek július 22-én mutatkoznak be az újonnan létrehozott Konferencia Liga második selejtezőkörében, ahol ellenfelük várhatóan a Spartak Trnava lesz, de a nagyszombati gárdának előbb még túl kell jutnia a máltai Mosta FC-n.