Maradt a listavezető nyomában a Kolozsvári U FC

Székely Sport 2021. november 08., 19:59 utolsó módosítás: 2021. november 08., 20:00

Lejátszották a labdarúgó 2. Liga 13. fordulójának utolsó előtti találkozóját. A Kolozsvári U a Brassói FC elleni egygólos győzelmével visszavette a második helyet, hátránya pedig hat egység az éllovas Petrolul mögött.

Florian Haită szerezte a kolozsváriak győztes gólját. Archív kép Fotó: Pinti Attila

Nem született megelpetés az erdélyi csapatok hétfői esti bajnokiján a másodosztályú labdarúgó-bajnokságan, a házigazda Kolozsvári U legyőzte a gyenge formában lévő Brassói FC-t. Az „egyetemistáknak” az előző fordulóban becsúszott egy vereség a Sellenberk pályáján, ahol 4–2 arányban maradtak alul, de gyorsan sikerült javítaniuk.

Az egyetlen gólt a Hagi-akadémián nevelkedett Florian Haită jegyezte a Kolozsvár Arénában, a fiatal bukaresti középpályás a második félidő elején volt eredményes.

A hosszabbításban Daniel Mutu, a vendégek kapusa tizenhatoson kívüli kezezésért kapott piros lapot, s mivel nem lehetett már többet cserélni, egy mezőnyjátékos ugrott be a helyére.

Erik Lincar csapata minimális különbségű győzelmével visszafoglalta a második helyet, a kolozsváriak hátránya hat pont a listavezető Petrolul Ploiești mögött.

A fordulóból már csak a kedd esti Concordia Chiajna–Astra Giurgiu mérkőzés van hátra, ezt követően szűk kéthetes szünet következik a válogatottak mérkőzései miatt.

Az alapaszkasz 14. körét a november 20-i hétvégén rendezik, a 9. helyezett FK Csíkszereda legközelebb a sereghajtó Dacia Unirea Brăilahoz látogat.