A Nemzetek Ligája csoportkörében rendezett ominózus mérkőzés hosszabbításának 5. percében, gól nélküli döntetlennél a koszovói játékosok levonultak a pályáról, mert a román drukkerek Szerbiát éltető rigmusokat skandáltak.
A történtek után az UEFA fellebbviteli bizottsága zöld asztalnál 3–0-s győzelmet ítélt Románia válogatottja javára, de a FRF-t is 128 ezer euróra büntette, a válogatottnak pedig a soron következő hazai meccsét zárt kapuk mögött kell játszania, többek között a román szurkolók rasszista és/vagy diszkriminatív és magyarellenes megnyilvánulásai, illetve sporteseményhez nem illő provokatív politikai üzenetei miatt.
A Román Labdarúgó-szövetség közleménye szerint a TAS helybenhagyta ezeket a szankcióikat, és a döntésének következtében a román válogatottnak nézők nélkül kell lejátszania március 21-én a Bosznia-Hercegovina elleni hazai mérkőzést a 2026-os világbajnokság selejtezőjének első fordulójában.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Magyarországi üzletekből lopott az a román házaspár, amelynek tagjait nemzetközi körözés alapján a román rendőrség tartóztatta le, majd a napokban átadta a magyar hatóságoknak.
Az iráni háború által okozott üzemanyagársokk új lendületet adhat az elektromos autók piacának, de nem mindenhol ugyanúgy, valódi mentalitásváltást pedig valószínűleg csak egy hosszasan elhúzódó olajválság idézhet elő.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!